Boks produktowy NAJNOWSZE

prOVag® kapsułki

provag kapsułki

U zdrowych kobiet 97% wszystkich mikroorganizmów zasiedlających pochwę stanowią bakterie  kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, które zapobiegają infekcjom intymnym. Niestety, czasem wskutek przyjmowania antybiotyków, stosowania antykoncepcji hormonalnej, stresu, wkroczenia w wiek okołomenopauzalny, populacja „dobrych” bakterii kwasu mlekowego ulega zmniejszeniu.  W celu naturalnego wzmocnienia równowagi i mikroflory pochwy zaleca się przyjmowanie doustnych probiotyków takich jak kapsułki prOVag®, które zapewniają długotrwałą ochronę przed infekcjami miejsc intymnych.

Najlepiej przebadanym na rynku polskim i najlepiej dopasowanym do mikroflory Polek probiotykiem ginekologicznym, który pozwala długotrwale odbudować i wzmocnić naturalną mikroflorę układu pokarmowego i moczowo-płciowego jest prOVag®. Kapsułki prOVag® zawierają unikalną kompozycję 3 opatentowanych szczepów bakterii probiotycznych opracowaną przez naukowców z Katedry Mikrobiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Posiadają pozytywną opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Po zażyciu szczepy bakterii kwasu mlekowego zostają uwolnione w przewodzie pokarmowym, zasiedlają przewód pokarmowy i układ rozrodczy, gdzie wzmacniają i pomagają odbudować naturalną mikroflorę. Szczepy działają antagonistycznie do grzybów i bakterii chorobotwórczych, wywołujących infekcje układu moczowo-płciowego. Ponadto obniżają pH, redukują dyskomfort w okolicach intymnych, poprawiają komfort życia,  także trawienny i pasaż jelitowy.

Przeprowadzone badania potwierdzają, iż szczepy bakterii kwasu mlekowego wykorzystane w kapsułkach prOVag® są oporne na niskie pH panujące  żołądku oraz sole żółci. W związku z tym mogą one dotrzeć do pochwy i poprawić w niej stosunki mikrobiologiczne.  Ponadto szczepy bakterii zawarte w kapsułkach prOVag® wytwarzają substancje wykazujące aktywność wobec patogenów odpowiedzialnych za stany zapalne pochwy  takich jak Gardnerella vaginalis, Prevotella bivia, Streptococcus agalactiae, Candida albicans, Escherichia coli.

Zaleca się profilaktyczne stosowanie kapsułek prOVag® w celu uzupełnienia prawidłowej flory bakteryjnej układu moczowo-płciowego oraz utrzymania fizjologicznego, kwaśnego  pH, zwłaszcza przy nawrotach infekcji intymnych, w podróży, antybiotykoterapii w okresie ciąży i menopauzy.  Probiotyk ten może okazać się także pomocny w sytuacjach, w których może dojść do zaburzenia naturalnej równowagi mikrobiologicznej i zmian odczynu pochwy.

prOVag kapsułki

Tekst sponsorowany

Komentarze (15)

oliwia

6 lat temu

Ciekawy artykuł

werka

6 lat temu

Kapsułki dla każdej kobiety 🙂

dagmara

6 lat temu

Która już wypróbowała?

magda_lena

6 lat temu

Zabieram na wakacje!

Ewa

6 lat temu

Ja nie stosowałam, ale chętnie poznam bliżej te kapsułki

Wiola

6 lat temu

Zawsze warto spróbować i się przekonać czy działają

anna

6 lat temu

No ciekawy produkt dla kobiet

Irene

6 lat temu

Nie znam Provagu, ale chętnie poznam 🙂

inka

6 lat temu

Przeraża mnie perspektywa infekcji

nadia29

6 lat temu

Nie stosowałam, ale spróbuję 🙂

Maria

6 lat temu

Wiedza dla każdej z nas, drogie kobietki!

sylwia

6 lat temu

Nie poznałam chyba nigdy tylu bakterii

majka

6 lat temu

Chyba warto zadbać o ochronę pochwy

justyna1

6 lat temu

Stosowałam już kiedyś probiotyki ginekologiczne, przy następnej wizycie u lekarza zapytam o Provag 🙂

Ewela

6 lat temu

Latem to szczególnie warto zadbać o taka ochronę intymną

Komentarze są wyłączone.