MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Problemy nieleczonej alergii – polskie realia


Problemy nieleczonej alergii - polskie realia

W Polsce na 100 chorych na astmę tylko 25 ma właściwe rozpoznanie choroby, a pozostałych 75 leczyło się na własną rękę lub antybiotykami, często metodami całkiem nieskutecznymi.

Na ogół takie astmatyczne objawy to efekt działania:

  • roztoczy kurzu domowego
  • roztoczy mącznych,
  • pyłków roślin,
  • sierści zwierząt
  • zarodników pleśni.

W początkowym okresie alergii wielu Polaków leczy się na własną rękę lekami antyhistaminowymi, które nie leczą przyczyn choroby, tylko jej objawy.

Ads code goes here

Służba zdrowia
Nie bez znaczenia jest fakt, że na 15 mln chorych Polaków jest jedynie niecałe 2300 lekarzy specjalistów (alergologów i immunologów łącznie). A wiedza wielu lekarzy rodzinnych nie jest wystarczająca. Z astmą czy z AZS (zapaleniem atopowym skóry) udajemy się do lekarza sporadycznie. W ten sposób nikt nam nie wskaże jak zwalczyć przyczynę.

Problemy nieleczonej alergii - polskie realiaAż u 80 % chorych, nie tylko w Polsce, pierwsze objawy alergii i astmy oskrzelowej zaczynają się przed 3 rokiem życia, co w tym okresie jest bardzo trudne do zdiagnozowania i wymaga doświadczenia od lekarza i wiedzy specjalistycznej. Ale leczona na tym wczesnym etapie w 80 % przypadków jest skutecznie zatrzymywana. Nierozpoznana i nieleczona rozwija się przez kolejne lata wraz z dojrzewaniem dziecka i wówczas zostanie z nim niestety na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij