Poduszka boho
Fotografia: balibali.pl

Poduszka boho to najmodniejszy dodatek tego sezonu. Styl boho podbija serca. Każda poduszka dekoracyjna boho to produkt najwyższej jakości posiadający różne wzory. 

Poduszka boho – dekoracja, którą pokochacie

Hej, w dzisiejszym wpisie chcemy mam opowiedzieć o super dodatkach, które w naszym odczuciu robią mega różnice jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Można je znaleźć w sklepie internetowym balibali.pl. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju drobnych tekstyliach boho, które umiejętnie umieszczone w wnętrzu nadają niesamowitego klimatu. Ważnym elementem jest poduszka dekoracyjna boho, ponieważ stanowi subtelny akcent, a z pewnością wiele może zmienić. Często zdarza się tak, że nie mamy pomysłu na starą kanapę, która kiedyś była naszym oczkiem w głowie, a teraz straszy w salonie. Nic prostszego, wystarczy tylko dodać jakiś interesujący pled lub narzutkę. Obicie sofy natychmiast zmieni się i dostanie nowego charakteru. Tak samo jest z mniejszymi dodatkami. Gdy do aranżacji zostanie dodana poduszka boho stworzy to spójny koncept. 

Wszystkie z tych produktów zostały wykonane ręcznie przez lokalnych rzemieślników z Indonezji. Para, która założyła tą markę i sklep online mieszkała przez wiele lat w Azji, dzięki temu dostawcy, od których kupują produkty, są sprawdzonym, etycznym źródłem. 

Poszewka na poduszkę makrama pleciona

Fotografia: balibali.pl

Makrama co to jest?

Wiąże się ona z interesującą historią z przeszłości. Przed wieloma wiekami wykonywanie tego rodzajów supłów miało rożne przeznaczenie. Cywilizacja Inków na przykład używała tak zwanego pisma węzełkowego. Rybacy wykonywali z materiału różne wzory i drobne pętelki, które zawieszali na szczycie statku, traktując je jako talizman. A z kolei z starożytnym Rzymie używano je do usztywniania uszkodzonych lub złamanych kończyn wśród wojowników. Jednak jeśli chodzi o bardziej artystyczny aspekt, to za najważniejsze miejsce uważa się Bliski Wschód. Tworzono tam rozmaite, często wytworne szaty najbogatszych oficjeli. Wyplatano z nich również szaty królewskie. Ważnym elementem takich ubrań były długie frędzle. W dzisiejszych czasach ta sztuka przeżywa istny renesans i tworzy się z niej poduszki i poszewki. 

Poduszki w stylu boho 

Są wykonane w wysokiej jakości bawełny, tak zwanej makramy. Jak wspomniałem jest to znany już od starożytności sposób plecenia. Robi się go wyłącznie za pomocą ludzkich rąk bez użycia żadnych maszyn. Innym materiałem używanym podczas produkcji jest tak zwana surowa bawełna. Jest to specjalny, zupełnie nie obrobiony materiał, który wygląda bardzo naturalnie. Najpopularniejsze rozmiary to 40×40 cm oraz 50×50. 

poszewka z pomponami

Fotografia: balibali.pl

Poszewka na poduszkę – jaką wybrać?

W stylu boho można powiedzieć, że dominują beże i brązy. Jednak pamiętajcie, że macie całkowitą dowolność w tworzeniu. To ma być Wasze miejsce, w którym będziecie czuli się świetnie. Sami wiecie jak bardzo wystrój na wpływ na nasz nastrój i jakość odpoczynku. Radzimy zatem dobierać stonowane kolory, gdyż te zbyt krzykliwe mogą powodować u Was rozdrażnienie. Pomieszczenie urządzone w delikatnych kolorach jest znacznie lepszym wyborem. 

poduszka z rafii słomiana

Fotografia: balibali.pl

Poduszka boho – produkt, który musisz mieć

Fajnym rozwiązaniem jest również zaopatrzenie się dużą poduszkę do siedzenia. Możesz ją umieścić na podłodze obok niskiego stołu. Dzięki temu stworzysz fajny, klimatyczny kącik, na myśli przywodzący właśnie Bliski Wschód. Tego rodzaju dodatki są tworzone często z juty czyli materiału, który jest bardzo odporny więc możecie go również stosować na zewnątrz. Jest on łatwy w praniu więc zabrudzenia powstałe np. od ziemi lub trawy nie powinny stanowić problemu. Są one na tyle miękkie, że możecie na nich z powodzeniem leżeć i odpoczywać. 

Jakie inne rzeczy warto kupić?

Należy pomyśleć o ozdobach ściennych wykonanych z naturalnych materiałów. Do ich produkcji na wyspie Bali używa się głównie rzeczy, które otrzymuje się z natury. Popularnych budulcem jest trawa morska liście palmy bambusowej. Tworzy się z niej niesamowite ozdoby, które wpisują się w klimat. Do twojego domu warto zaprosić lustra rattanowe i meble, które nadadzą naturalności. Ciekawym dodatkiem jest również popularny w ostatnich czasach dywan z rafii, który nada pomieszczeniu przytulności. 

Najmodniejszy mebel tego sezonu

Absolutnym bestsellerem, poprzedniego i tego sezonu jest fotel paw. Został on wykonany ręcznie przez sprawnego balijskiego rzemieślnika. Jest skomplikowane kształty sprawiają, że jest to proces bardzo czasochłonny i wymagana nie lada precyzji. Sam rattan jest materiałem bardzo plastycznym, stąd jego spopularyzowanie w produkcji mebli. Pod wypływem temperatury, a konkretnie pary wodnej włókna rattanu stają się na moment bardzo elastyczne. Dzięki temu, balijski artysta jest w stanie stworzyć te wyrafinowane kształty. Gdy drewno staje się zimne, zastyga w solidną konstrukcję i otrzymujecie gotowy produkt.