Pielęgnację skóry rozpocznij jak najwcześniej

Choć skóra 20-latki jest gładka, miękka i jędrna, to właśnie najlepszy czas, by rozpocząć jej pielęgnację. Dzięki właściwym preparatom kosmetycznym długo pozostanie nieskazitelna.

Jak przekonują dermatolodzy, to właśnie za sprawą pielęgnacji, którą rozpoczniemy w młodym wieku będzie zależał nasz wygląd w wieku dojrzałym. – Im szybciej wyrobimy nawyki pielęgnacyjne, tym lepiej – dodają.

Nawilżanie i ochrona

Ważny jest wybór kosmetyków. Każda 20-latka powinna wyposażyć się w preparaty nawilżające skórę i zatrzymujące w niej wodę, z których należy korzystać każdego wieczoru.

Ważne, by kosmetyki zabierały także witaminy i substancje odżywcze.

Najlepiej wybierać kremy czy inne specyfiki zawierające:

  • kolagen (zapobiega przesuszaniu),
  • ceramidy (zabezpieczają przed szkodliwymi działaniami warunków zewnętrznych i utratą wody).

Demakijaż

Przed rozpoczęciem wieczornego rytuału, nie wolno zapomnieć o odpowiednim demakijażu. Promienną i czystą skórę osiągniemy używając na przykład odpowiedniego dla naszej cery mleczka lub tonika. Do twarzy nie należy używać natomiast mydła. Wysusza i podrażnia skórę.

Ostrożność zachować w szczególności należy przy demakijażu oczu. Oczu nie można przecierać! W ten sposób może się przedostać do nich kosmetyk i odczujemy nieprzyjemne uczucie szczypania.