wakacje

Wakacje to czas letnich, rodzinnych wyjazdów. Gdy nasze dziecko jest alergikiem, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

Z alergią można normalnie żyć. Aby uniknąć kłopotów związanych z objawami uczulenia warto uwzględnić kilka ważnych rzeczy podczas planowania wakacji. Nasze dziecko uniknie wtedy przykrych objawów a my spokojnie spędzimy wspólny czas, ciesząc się wakacjami.

Wakacje z małym alergikiem – wybór miejsca

Wybór miejsca jest bardzo istotny przy alergii. Osoby walczące z alergią powinny zmieniać klimat, a wakacje są do tego dobrą okazją. Jeśli mowa o alergii pokarmowej i wziewnej należy wziąć pod uwagę kalendarz oraz mapę pyleń roślin. Planując wyjazd będziemy wiedzieć gdzie w danym okresie jest wysokie stężenie pyłków w powietrzu. Polskie morze i góry to optymalne miejsca dla alergików. Dobrym rozwiązaniem będzie również ciepłe morze, gdzieś za granicami naszego kraju.

Odpowiednie otoczenie

Miejsce noclegu także jest istotne. Szukając noclegu wybierajmy pokoje bez dywanów i firanek, które są idealnym siedliskiem kurzu. Poprośmy również o bardzo dokładne wysprzątanie pokoju czy też domku. W miarę możliwości zabierzmy ręcznik dziecka oraz pościel, gdy nie mamy pewności, że ta w hotelu czy ośrodku wypoczynkowym nie uczuli naszej pociechy. Często wystarczy tylko sprawdzony środek do prania i dostęp do prali. W takim wypadku bez problemu wypierzemy ręczniki czy pościel znajdującą się w wybranym przez nas miejscu.

Wyżywienie na wyjazdach

Jedzenie to kluczowa sprawa dla małego alergika, szczególni kiedy mamy styczność z alergią pokarmową. W wielu hotelach istnieje możliwość doboru specjalnej diety, dostosowanej diety. Warto zapytać o to szukając miejsca na wakacje. Możemy także przygotowywać posiłki samemu. Wystarczy dostęp do kuchni, co zwykle jest w ofertach prywatnych ośrodków i kempingów. Wtedy będziemy spokojni o jedzenie naszego dziecka.

Mała apteczkawakacje

Jadąc na wakacje zawsze pamiętajmy o zabraniu apteczki. Może się okazać, że w miejscu gdzie będziemy spędzać wakacje nie dostaniemy potrzebnych dla dziecka leków na alergię. Warto więc mieć je ze sobą na wszelki wypadek. Przed wyjazdem najlepiej skonsultować się z lekarzem i wykupić receptę.

Powyższe porady pozwolą rozwiązać problemy związane z alergią naszego dziecka oraz oszczędzą nam niepotrzebnych zmartwień. Pozostanie nam radość z letniej pogody i wakacji.