MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Nutramigen


Nutramigen

Jest to preparat w proszku służący do odżywiania niemowląt cierpiących na nietolerancję mleka krowiego, inne alergią pokarmowe (m.in. na białko soi) oraz nietolerancją laktozy lub sacharozy.

Zawiera takie substancje czynne jak hydrolizat kazeiny krowiej, także olej kukurydziany, hydrolizat skrobiowy, skrobię, pektyna witamin: A, B1, B2, B6, B12, C, D3, E, H, K, PP, kwas pantotenowy, biotynę, kwas foliowy, cholina, inozytol, wapń, fosfor, magnez, żelazo, cynk, magnez i mangan, potas.

Dostarcza wszystkich substancji odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju dziecka.

Ads code goes here

Źródłem białka jest właśnie hydrolizat kazeiny o znacznym stopniu hydrolizy, co zapobiega wystąpieniu reakcji alergicznych. Węglowodanów dostarczają syrop glukozowy i modyfikowana skrobia kukurydziana (preparat nie zawiera laktozy i sacharozy).

Preparat jest wydawany tylko na receptę

Co ważne – nie nadaje się do odżywiania niemowląt zdrowych, nawet jeśli zasugerujemy się, że może pomagać przy ostrych zaparciach i kolkach.

Nutramigen należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w lodówce i chronić przed wilgocią. Traci ważność w 15 dni po otwarciu opakowania.
Oczywiście może się zdarzyć i tak, że niemowlę jest uczulone właśnie na nutramigen, są to jednak bardzo sporadyczne przypadki.

Jeden komentarz
  1. Izabela Matuszewska

    16 czerwca 2015 at 20:45

    Synek pił Nutramigen,dzięki niemu stan skóry polepszył się.W smaku jest paskudny ale dziecko szybko się przyzwyczaja

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij