MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Nowy kompleks zdrojowy też dla astmatyków


Nowy kompleks zdrojowy też dla astmatyków

Od końca sierpnia ub.r. Ustroń zaprasza na zbocze Równicy do nowoczesnej pijalni wód, fontanny solankowej i nowego parku zdrojowego.

Pijalnia wód

w szklanym budynku wkomponowuje się w słynne piramidy Ustronia i sąsiaduje ze źródłem Zygmunt, z którego czerpana jest do pijalni wodorowęglanowo-wapniowa woda, posiadająca odczyn słabo kwaśny (6,6 pH), której twardość ogólna waha się na pograniczu wody bardzo miękkiej i miękkiej.

Ads code goes here

Nowa ustrońska tężnia ma formę fontanny, z której z kilkunastu dysz tryska solanka o cennych właściwościach, zapewniające powietrze nasycone cennymi minerałami, polecane do wdychania wszystkim z problemami wziewnymi. Można poczuć się jak nad morzem.
Pijalnię i fontannę otacza nowy park zdrojowy z urządzeniami do ćwiczeń siłowych w plenerze, a z łąki parkowej można nawet obserwować jelenie. Wieczorem wszystko jest dobrze oświetlone – można korzystać z parku też po zmroku.

Co leczyć w Ustroniu?

Z pijalni i innych atrakcji można korzystać za darmo. Obecnie w beskidzkim klimacie Ustronia leczone są głównie choroby naczyń krwionośnych i serca, choroby zapalne i zwyrodnieniowe układu kostno-mięśniowego, skutki urazów oraz choroby układu oddechowego.

Ustroń dysponuje 2 tysiącami miejsc sanatoryjnych. W samych piramidach i sanatorium Równica leczy się co roku 25 tys. kuracjuszy.

Problemy z alergią wziewną i astmą można w Ustroniu leczyć w –

  • Domu Wypoczynkowym Mazowsze
  • Sanatorium i Szpital Uzdrowiskowy Równica
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Malwa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij