MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Nawilżanie powietrza we wspomaganiu leczenia


Nawilżanie powietrza

Ponad 80 procent życia mija nam na przebywaniu w pomieszczeniach. W nich pracujemy, mieszkamy, wychowujemy nasze dzieci, odpoczywamy i śpimy. Dlatego wielu naukowców zainteresowało się co wypełnia wnętrza biur, domów czy mieszkań.

Badania dowiodły, że występowanie samych stężeń różnych zanieczyszczeń nie jest decydujące dla zdrowia człowieka. Ważniejsze jest to, ile z tego wchłoniemy i w jakim czasie. W takim razie, to co wdychamy w pomieszczeniach ma większy wpływ na nasze zdrowie niż to co „przyjmiemy” bezpośrednio z zewnętrznego otoczenia.

Choć zanieczyszczenie powietrza zewnętrznego w ostatnich latach bardzo się zmieniło, to wcale nie zmniejszyła się liczba zachorowań na nowotwory pochodzenia środowiskowego.

Ads code goes here

Czym oddychamy w domu?

W pomieszczeniach organizm zmaga się z pyłami, grzybami, bakteriami, dymem i kurzem. Wpadają przez okna, emitują je kleje, ściany, meble, dywany, kominki i zwierzęta. I oczywiście papierosy! Dym tytoniowy jest między innymi nośnikiem pochodnych radonu, bezwonnego, rakotwórczego gazu.

Prawie 1/5 zachorowań na raka płuc jest spowodowana przez radon i jest obojętnym czy my sami palimy czy jesteśmy tylko tzw. biernymi palaczami.

Nawilżanie powietrzaWiększość zanieczyszczeń środowiska w pomieszczeniach może powodować jedynie pogorszenie samopoczucia, ból głowy, nudności, łzawienia oczu, kaszel. Jednak część z nich może być naprawdę groźna dla zdrowia.

Źródłem bakterii są często nasze zwierzęta, a nieodpowiednio użytkowana klimatyzacja jest wylęgarnią grzybów pleśniowych. Kurz i zawarte w nim roztocza wywołują reakcje alergiczne. Wiosną i latem osoby szczególnie wrażliwe cierpią na schorzenia alergiczne, wywołane pyłkami roślin. W okresie grzewczym nawilżamy suche powietrze, powodując rozmnażanie się znajdujących się w nim drobnoustrojów.

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij