mydlo-dla-alergikow

Alergia skórna to nie wyrok

Problem alergii skórnych dotyczy wielu osób, niezależnie od ich wieku oraz płci. Dotyka tysięcy ludzi na całym świecie powodując przykre i niezwykle kłopotliwe objawy. Czerwone wypryski na skórze, irytujący świąd, pokrzywka – to tylko niektóre z oznak tego jakże uciążliwego problemu. Na szczęście istnieje szereg sposobów, które pomagają radzić sobie z alergią skórną. Odpowiednie kosmetyki są jednym z nich.

Codzienna pielęgnacja skóry przy alergii – mydło konopne

W przypadku alergii skórnych kluczową rolę odgrywa  odpowiednia pielęgnacja wrażliwej skóry. Producenci kosmetyków prześcigają się w tworzeniu coraz doskonalszych preparatów chroniących przed szkodliwym wpływem czynników środowiska. Faktem jest jednak, że najwłaściwsze do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii są kosmetyki naturalne, pozbawione zbędnych składników. Zapewniają one długotrwałe nawilżenie oraz utrzymują naturalne pH skóry.

mydlo-dla-alergika

Mydło konopne jako pomoc przy alergii skórnej

Jednym z takich naturalnych kosmetyków pomagających w radzeniu sobie  przykrymi dolegliwościami powodowanymi przez alergie skórne jest naturalne mydło konopne z otrębami. Mydło konopne wykonane z najlepszego, organicznego, tłoczonego na zimno oleju konopnego delikatnie nawilża i oczyszcza skórę. Dodatek w postaci otrębów gwarantuje skórze przyjemny masaż i peeling. Ponadto olej konopny zawarty w takim mydle jest źródłem kwasów omega-3 i omega-6, które przywracają naturalną barierę lipidową naskórka, chroniąc skórę przed utratą wilgoci. Mydło konopne niweluje szorstkość, doskonale odżywia i regeneruje miejsca dotknięte problemami skórnymi. Łagodzi ono również stany zapalne skóry.

Natalia Wieteska