MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Mały alergik – jak przystosować mieszkanie?


Mały alergik - jak przystosować mieszkanie?

Każdego roku wzrasta liczba dzieci cierpiących na alergię. Naukowcy przewidują, iż w kolejnych latach problem będzie narastał. Jak przystosować mieszkanie do potrzeb małego alergika?

Wysoko przetworzona żywność, nadużywanie środków ochrony roślin i zanieczyszczenia środowiska sprawiają, że organizm traktuje niegroźne substancje jak potencjalne zagrożenie. W związku z tym, iż układ immunologiczny dzieci jest słabo wykształcony, to właśnie one najczęściej cierpią na alergię.

Porządek w mieszkaniu

W związku z tym, iż pościel stanowi doskonałe siedlisko dla roztoczy, należy zmieniać ją przynajmniej raz w tygodniu. Wybierając poszewkę na kołdrę czy poduszkę, warto zainwestować w materiały, które można wyprasować. Żelazko eliminuje potencjalne zagrożenie, ponieważ roztocza giną w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza.

Ads code goes here

Mały alergik - jak przystosować mieszkanie?

Jeśli dysponujesz środkami finansowymi, warto zainwestować w odkurzacz z filtrem HEPA. Wyżej wspomniany filtr został wykonany ze szkła spiekanego. Szacuje się, że zatrzymuje ponad 99% zanieczyszczeń mechanicznych, dotyczy to również komórek grzybów, pierwotniaków i bakterii. Worek, umieszczony w odkurzaczu, należy wymieniać na świeżym powietrzu.

Rodzice alergika powinni regularnie sprzątać kuchnię i łazienkę. W ten sposób eliminujemy ryzyko rozwoju pleśni. Naukowcy wykazali, że zarodniki wytwarzane przez grzyby strzępkowe z rodzaju Alternaria i Cladosporium posiadają właściwości alergizujące. W związku z tym, iż silne chemikalia są wymieniane wśród czynników potencjalnie uczulających, warto korzystać z receptur naszych babć. Toaletę oczyścisz i odkazisz za pomocą szklanki octu z 4 kroplami olejku z drzewa herbacianego.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij