MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Leki przeciwbólowe mogą wywołać ostre reakcje alergiczne na skórze


leki alergia skórna

Trudno przewiedzieć uczulenie czy reakcję astmatyczną na lek, dopóki go nie przyjmiemy, ale także możemy po wielu latach zażywania jakiegoś medykamentu nagle dostać alergii na któryś z jego składników.

Najsilniejszymi reakcjami są te na skórze. Przybierają różne formy – od delikatnej wysypki po pokrzywkę (z pęcherzykami) czy złuszczenie naskórka, które w najbardziej zaawansowanym stadium może być nawet niebezpieczne dla życia.

Przy silnych reakcjach skórnych organizm zostaje wystawiony na działanie czynników zewnętrznych, a chory – pozbawiony naskórka traci ogromną ilość płynów, elektrolitów, jak po oparzeniu.

Ads code goes here

Reakcja alergiczna wyzwala reakcje chemiczne w naszym organizmie i doprowadza do śmierci naskórka, którego mamy kilka metrów kw. na powierzchni całego ciała.

leki alergia skórnaTworzą się pęcherze z płynem, wysięki, do których dostają się bakterie i wirusy. Chory po takiej utracie płynów musi być podłączenie do kroplówki i hospitalizowany, by skutecznie mógł być zabezpieczony przed infekcją; należy stworzyć sztuczną skórę, by organizm mógł się regenerować.

Rozpowszechniająca się dolegliwość

10 proc. ludzi przyjmujących jakiekolwiek leki ma reakcje alergiczne po ich zażyciu. Przybierają one różną formę – od kaszlu przez swędzenie skóry i wysypkę.

Właściwie nie wiadomo czemu po latach pewne substancje ze składu leków okazują się nagle szkodliwe dla naszego organizmu i w jakiej niepożądanej formie mogą o sobie dać znać.
(AC)

Źródło – Dzień Dobry TVN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij