Życie z alergią

Kiedy najlepiej chodzić do second handów?

Kiedy najlepiej chodzić do second handów

Second hand pozwala zrobić duże zakupy w niskiej cenie. Często można w nim znaleźć także nowe rzeczy z metką oraz takie, na których nie widać żadnych śladów użytkowania. Kiedy najlepiej chodzić do second handów?

Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy od twojego celu. Jeśli koniecznie chcesz kupić gruby sweter na jesień lub sukienkę na wesele, najlepiej, abyś udała się do sklepu z używaną odzieżą w dniu dostawy. Wówczas będziesz miała największy wybór ubrań oraz rozmiarów. Pamiętaj, że to, co najlepsze, najszybciej się rozchodzi.  Z drugiej strony w dniu dostawy są największe tłumy, a ceny są dość wysokie. Wtedy warto uderzać w rzeczy naprawdę wysokiej jakości i nowe. Nie ma sensu przepłacać za sukienkę z popularnych, tanich sieciówek, na której widać lekkie zmechacenie.

Jeśli natomiast szukasz rzeczy w jak najniższej cenie, nie zależy ci na niczym konkretnym, ale jak coś wpadnie ci w oko, to chętnie przygarniesz, to koniecznie idź na zakupy do second handu dzień przed nową dostawą. Przez cały tydzień ceny w takich miejscach spadają. W dniu dostawy są najwyższe, a ostatniego dnia możesz kupić ubrania nawet za 3zł od sztuki. W dniu dostawy odzież jest zazwyczaj na wagę, przez co wychodzi koszmarnie drogo, zwłaszcza gdy kupujesz jeansy czy płaszcz, czyli stosunkowo ciężkie rzeczy.

Do second handów warto chodzić także z pewnym wyprzedzeniem. Jeśli wszystkie twoje swetry nadają się do wymiany, najlepiej polować na nowe w dobrej cenie w środku lata, gdy wszyscy rzucają się na przewiewne sukienki. Jeśli kochasz właśnie sukienki, to poluj na nie zimą, gdy wszyscy inwestują w płaszcze oraz grube bluzki.

Do sklepów z używaną odzieżą lepiej chodzić po wypłacie, bo jednak gdy jest koniec miesiąca, nie masz zbyt wiele wolnych środków, a zawsze możesz trafić na dzień, kiedy jest tyle ładnych rzeczy, że aż nie kupić.  Tymczasem second hand second handem, ale każde zakupy kosztują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0