Uroda alergika

Kiedy manicure hybrydowy szkodzi paznokciom?

Kiedy manicure hybrydowy szkodzi paznokciom

Manicure hybrydowy cieszy się obecnie ogromną popularnością. Prawidłowo wykonany prezentuje się nienagannie przez 2-3 tygodnie, w tym czasie nie musimy wprowadzać żadnych poprawek i możemy zapomnieć o malowaniu paznokci. Kiedy manicure hybrydowy szkodzi paznokciom?

Gdy wykonujesz manicure hybrydowy u osoby bez doświadczenia

Niestety, wiele kobiet nie chodzi do profesjonalnych salonów kosmetycznych, lecz oddaje swoje dłonie w ręce koleżanek czy znajomych, które nie mają doświadczenia w tej materii. W rezultacie dochodzi do nadmiernego starcia wierzchniej warstwy paznokci na etapie matowienia płytki. Wiele osób nie potrafi też prawidłowo ściągnąć hybrydy. Pamiętaj, że lepiej zapłacić więcej za manicure i udać się do salonu, w którym pracują osoby z doświadczeniem niż grać w rosyjską ruletkę.

Błędy przy matowieniu płytki

Przed nałożeniem hybrydy płytkę należy delikatnie zmatowić specjalnym pilniczkiem. Następnie odtłuścić acetonem. Bardzo wiele osób za mocno piłuje płytkę przed przystąpieniem do malowania paznokci. W rezultacie już wówczas uszkadza płytkę.

Błędy przy usuwaniu hybrydy

Nadmierne stosowanie frezarki, zbyt długie trzymanie acetonu na paznokciach – wszystko to osłabia i niszczy płytkę. Profesjonalistka wie, jak używać frezarki i acetonu, aby nie wyrządzić krzywdy płytce.  Pamiętaj też o tym, aby nigdy samej nie zdejmować hybrydy w domu, bo możesz sobie zrobić wiele złego, postępując w mało rozważny sposób.

Stosowanie kiepskiej jakości kosmetyków

Niestety, wciąż nie brakuje kobiet, które oszczędzają na materiałach. Dotyczy to zarówno stylistek paznokci, jak i pań, które same malują sobie paznokcie. Wciąż pokutuje przekonanie, że materiały do hybryd można sprowadzać z Aliexpress. Tymczasem praca na chińskich lakierach bez atestów może zakończyć się katastrofą na twoich paznokciach, a tej przecież wolałabyś uniknąć.