Jaki fotel do tatuażu wybrać dla zaawansowanych tatuażystów
grafika partnera

Chcesz stworzyć od podstaw swoje studio tatuażu albo szukasz impulsu, który pozwoli Ci się wznieść na wyższy poziom? Inwestycja w fotel do tatuażu bez wątpienia może Ci w tym pomóc. Poniżej przeczytasz więcej na temat tego szczególnego mebla i dowiesz się, jak wybrać odpowiedni model.

Kompletujemy zestaw mebli do studia tatuażu

Niezależnie od tego, jaki jest Twój staż i doświadczenie, musisz stawiać na profesjonalne elementy wyposażenia studia, aby rozwijać swoją działalność i oferować klientom coraz lepszy poziom artystyczny. Meble bez wątpienia wiążą się ze sporymi inwestycjami, ale jednocześnie to właśnie one często robią największą różnicę, którą będą doceniać przede wszystkim osoby odwiedzające Twoje studio. Co będzie Ci potrzebne?

  • Fotel do tatuowania: to właśnie fotel do tatuażu zajmuje centralne miejsce w każdym profesjonalnym studiu. I nic w tym dziwnego. Daje największe możliwości, gwarantuje najwyższą wygodę i po prostu prezentuje się najlepiej i najbardziej okazale. Dlatego warto po niego sięgnąć w pierwszej kolejności.
  • Taboret/krzesło do tatuażu dla tatuażysty: oczywiście trzeba zadbać nie tylko o komfort klientów, ale również artystów wykonujących tatuaże. Zwykle wybiera się specjalne taborety, które gwarantują wygodny dostęp do tatuowanej części ciała i sprawdzą się nawet podczas długich sesji.
  • Leżanka: w wielu ułożeniach najlepiej sprawdzi się standardowa leżanka. Warto więc posiadać ją w swoim studiu. Często to właśnie ona zagwarantuje największą wygodę.
  • Dodatkowe meble: podpórki czy klęczniki pozwolą Ci uzyskać jeszcze więcej ustawień. Dzięki nim przygotujesz się perfekcyjnie do realizacji każdego projektu. 

Jaki fotel do tatuażu wybrać?

Bardzo często wyborem numer jeden tatuażystów rozwijających swoją działalność pozostaje właśnie fotel do studia tatuażu. I nic w tym dziwnego. Jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem, które jednocześnie pozwala osiągnąć najwyższy komfort. I to zarówno z perspektywy artysty, jak i klienta. 

Na jakie cechy należy zwrócić uwagę, wybierając mebel? Sprawdźmy na przykładzie fotelu do tatuażu oferowanego przez Orakon: https://orakon.pl/category/wyposazenie-studia-tatuazu-fotele-do-tatuazu.

  • Duża liczba ustawień,
  • Hydrauliczna regulacja wysokości czy nachylenia,
  • Możliwość pracy w wielu płaszczyznach,
  • Możliwość zdejmowania poszczególnych elementów,
  • Obicie z materiału, który pozwala na łatwe utrzymanie czystości i dezynfekcję.

Zalety fotela do tatuowania

Wybierając odpowiedni fotel do studia tatuażu, zyskujesz wiele nowych możliwości. Przede wszystkim będziesz w stanie szybko dostosować ustawienie mebla do potrzeb konkretnej sesji. Artysta będzie mógł dzięki temu wygodnie pracować nawet w trudno dostępnych miejscach, a osoba tatuowana będzie czuła się zdecydowanie bardziej komfortowo nawet w trakcie długich i wymagających sesji. 

Poza tym przygotowanie fotela do tatuażu do rozpoczęcia pracy będzie bardzo proste. Profesjonalne meble do studia zwykle są obite ekoskórą. W przypadku zabrudzeń wystarczy przetrzeć ją delikatną szmatką zamoczoną w wodzie z detergentem. Następnie możesz użyć płynu do dezynfekcji, osuszyć przy pomocy ręczników papierowych i dodatkowo zabezpieczyć stanowisko jednorazową folią. 

Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt estetyczny. Profesjonalny fotel do tatuażu będzie prezentował się idealnie w każdym wystroju studia. Doda Twojej przestrzeni charakteru, a odpowiednio pielęgnowany będzie Ci służył przez długie lata.