Życie z alergią

Jak zmobilizować się do pracy?

Jak zmobilizować się do pracy

Czasem każdy z nas, nawet jeśli bardzo lubi swoją pracę, ma gorszy dzień i brakuje mu energii do działania. Może to wynikać z niskiego ciśnienia, kiepskiej pogody lub przemęczenia organizmu. Jak zmobilizować się do pracy, gdy brakuje nam sił?

Zjedz pożywny posiłek

Bardzo często brak sił do pracy wynika z głodu. Gdy w naszym organizmie brakuje łatwo przyswajalnej glukozy, mózg pracuje na niższych obrotach. Dużo ciężej jest nam skoncentrować się na pracy i znaleźć w sobie ukryte pokłady kreatywności. W takiej sytuacji pomoże zjedzenie owsianki ze świeżymi owocami, jogurtu, banana czy garści orzechów.

Napij się

Czasem jesteśmy zdekoncentrowani z powodu odwodnienia. W naszym organizmie brakuje cennych elektrolitów, przez co zaburzone jest przewodnictwo nerwowe i pracuje nam się dużo gorzej, gdyż mamy trudności z twórczym myśleniem. W takiej sytuacji warto wypić szklankę wody z dodatkiem soku z cytryny.

Przewietrz pokój

Czasem źle nam się pracuje z powodu uczucia duszności. Latem w wielu biurach i pokojach jest po prostu za ciepło i za duszno. Warto przewietrzyć nieco pomieszczenie, otwierając okna. To pomoże nam w nabraniu sił do pracy.

Włącz radosną muzykę

Gdy czujesz, że powieki są ciężkie i same się zamykają, włącz radosną, skoczną muzykę.  Dzięki niej nieco się ożywisz i zyskasz energię do działania. Najważniejsze to zrobić wszystko to, co masz na swojej liście.

Pomyśl, co kupisz sobie za wypracowaną premię

Bardzo często czujemy się zmotywowani do pracy, gdy wyobrazimy sobie, co kupimy za uzyskaną premię. To mobilizuje nas do wytężonej pracy. Jesteśmy w stanie zrobić znacznie więcej, niż nam się wydawało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *