pies-dla-alergika

Pies to prawdziwy przyjaciel człowieka. Dzieci marzą o tym, aby mieć swojego pupila. Jak wybrać psa dla małego alergika?

Problem alergii

Sierść psa, jego naskórek czy ślina to jedne z popularnych alergenów. Alergia wcale nie oznacza, że musimy całkowicie rezygnować z posiadania czworonoga. Wystarczy wybrać odpowiednią rasę, która będzie mniej uczulająca dla małego alergika. Hipoalergiczne rasy psów nie gwarantują, iż nasze dziecko ominą objawy alergii. Zanim dokonamy zakupu czy przygarniemy nowego przyjaciela ze schroniska, warto spędzić w jego towarzystwie trochę czasu. W ten sposób przekonamy się, czy dana rasa oddziałuje na organizm naszego dziecka.

Airedale terrier – pochodzi z Wielkiej Brytanii, jest dość dużym psem, który będzie się znakomicie czuć w domu z ogrodem.

Australian silky terrier – jak wskazuje nazwa rasy, pochodzi z Australii, jest mały i z pewnością polubią go dzieci.

Bichon frise – ten uroczy, biały pies pochodzi z Francji. To idealna rasa dla osób, które nigdy wcześniej nie hodowały psów.

Czarny terrier rosyjski – pokaźnych rozmiarów czworonóg, o rosyjskim rodowodzie. Potrzebuje dużo miejsca.

Foksterier szorstkowłosy – ta pochodząca z Wielkiej Brytanii rasa, przypadnie do gustu alergikom uprawiającym  jazdę na rowerze i bieganie.

Komondor – przypomina wielkiego mopa. Jest bardzo dużym psem, który wymaga domu z ogrodem.pies-dla-malego-alergika

Maltańczyk – mały piesek, idealny dla początkujących hodowców. Będzie dobrym towarzyszem naszego alergika.

Shih tzu – tybetańska rasa, uroczych i małych psów, także dla początkujących właścicieli.

Terier irlandzki – irlandzki pies średnich rozmiarów. Potrzebuje dostateczną ilość miejsca do biegania i zabawy.

Yorskhire terrier – to brytyjska rasa bardzo małych psów, dość popularnych w naszym kraju. Ona równie sprawdzi się dla dzieci z alergią.

Jak wybrać psa dla małego alergika?

Przede wszystkim należy dokładnie poczytać na temat danej rasy. Sprawdzić typ sierści i inne ważne informacje, takie jak te dotyczące strzyżenia czy higieny pasa. Przedstawione powyżej rasy są typowo hipoalergiczne, czyli mało bądź wcale uczulające. Jednak tylko indywidualny i bezpośredni kontakt z psem, upewni nas w podjęciu dobrej decyzji. Dzięki temu, mały alergik zyska czworonożnego przyjaciela i będzie cieszył się każdą chwilą spędzoną z nowym domownikiem.