Jak urządzić pokój dla małego alergika?

Urządzenie pokoju maluszka uczulonego na kurz i roztocza będzie wymagało co prawda nieco pracy, jednak dzięki naszemu wysiłkowi, możemy sprawić, że alergeny będą dokuczać dziecku o wiele mniej.

Najważniejsza jest konsekwencja. Kurzu nie da się, oczywiście, wyeliminować całkowicie, ale w odpowiednio przygotowanym i umeblowanym pokoju, nie będzie on dla małego alergika tak niebezpieczny.

Prostota najlepszym lekarstwem

Bez wątpienia naszym sprzymierzeńcem w walce z kurzem będą proste, gładkie powierzchnie, które łatwo dają się czyścić. O ile to możliwe, starajmy się unikać foteli pokrytych pluszem. Postawmy raczej na drewniane lub plastikowe krzesła.

Jak urządzić pokój dla małego alergika?Urządzając pokój dla małego alergika, będziemy musieli zrezygnować również z ciężkich, ozdobnych zasłon, w których gromadzi się kurz. Jeśli używamy rolet lub żaluzji, pamiętajmy, by często je czyścić.

W łóżku małego alergika

W łóżku naszego malucha najważniejsza jest antyalergiczna pościel. Najlepiej zmieniać ją raz na tydzień i aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, dobrze jest prać ją w hipoalergicznym proszku dla niemowląt.

Na kołdry i poduszki warto kupić specjalne pokrowce przeciw roztoczom i wycierać je wilgotną ściereczką. Przy kupowaniu łóżeczka, zwróćmy uwagę, czy ma ono pokrowiec, który łatwo będziemy mogli ściągnąć i wyprać.