MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Jak urządzić pokój dla małego alergika?


Jak urządzić pokój dla małego alergika?

Dowiedzieliście się właśnie, że Wasza pociecha jest alergikiem? Przeczytajcie, jak urządzić dziecięcy pokój, by zapewnić małemu alergikowi komfort i bezpieczeństwo.

Urządzenie pokoju maluszka uczulonego na kurz i roztocza będzie wymagało co prawda nieco pracy, jednak dzięki naszemu wysiłkowi, możemy sprawić, że alergeny będą dokuczać dziecku o wiele mniej.

Najważniejsza jest konsekwencja. Kurzu nie da się, oczywiście, wyeliminować całkowicie, ale w odpowiednio przygotowanym i umeblowanym pokoju, nie będzie on dla małego alergika tak niebezpieczny.

Ads code goes here

Prostota najlepszym lekarstwem

Bez wątpienia naszym sprzymierzeńcem w walce z kurzem będą proste, gładkie powierzchnie, które łatwo dają się czyścić. O ile to możliwe, starajmy się unikać foteli pokrytych pluszem. Postawmy raczej na drewniane lub plastikowe krzesła.

Jak urządzić pokój dla małego alergika?Urządzając pokój dla małego alergika, będziemy musieli zrezygnować również z ciężkich, ozdobnych zasłon, w których gromadzi się kurz. Jeśli używamy rolet lub żaluzji, pamiętajmy, by często je czyścić.

W łóżku małego alergika

W łóżku naszego malucha najważniejsza jest antyalergiczna pościel. Najlepiej zmieniać ją raz na tydzień i aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, dobrze jest prać ją w hipoalergicznym proszku dla niemowląt.

Na kołdry i poduszki warto kupić specjalne pokrowce przeciw roztoczom i wycierać je wilgotną ściereczką. Przy kupowaniu łóżeczka, zwróćmy uwagę, czy ma ono pokrowiec, który łatwo będziemy mogli ściągnąć i wyprać.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij