Atopowe Zapalenie Skóry NAJNOWSZE OBJAWY ATOPOWEGO ZAPALENIA SKÓRY

Jak ukryć zmiany atopowe na plaży?

zmiany atopowe

Okres letni sprzyja wypadom na plażę. Przyjemnie jest korzystać z uroków pięknej pogody i otoczenia, ale osoby chore na atopowe zapalenie skóry mogą mieć problem z wyjściem na plażę, ze względu na liczne zmiany skórne. Jak ukryć zmiany atopowe na plaży?

Zmiany atopowe – skórny problem

Atopowe zapalenie skóry to coraz większy problem skórny. Wciąż wzrasta liczba chorych na przewlekłe choroby skóry. Uwarunkowania genetyczne, środowiskowe, zbyt higieniczny tryb życia i liczne alergie prowadzą do powstawania dolegliwości skórnych. Zmiany atopowe nie należą do przyjemnych. Nie dość, że są widoczne, mogą pojawić się chociażby na twarzy, to bywają bolesne. Uciążliwy świąd wywołuje potrzebę drapania, co tylko pogarsza stan chorej skóry. Do wszystkiego dochodzi rumień oraz wysypka. Na skórze mogą pojawić się drobne ranki, naskórek czasem się łuszczy. Całość nie wygląda zbyt atrakcyjnie, co często jest powodem kompleksów. Żadna choroba nie powinna być powodem do wstyd, ale osoby chore na atopowe zapalenie skóry obawiają się reakcji innych ludzi. Czują się nieatrakcyjne, przez co zamykają się w sobie, rezygnując z życia towarzyskiego. Osoby odważne, które pragną żyć w pełni normalnie, chcą wyglądać i czuć się dobrze z chorobą, dlatego szukają metod, które pomogłyby zakryć im zmiany atopowe.

Jak ukryć zmiany atopowe na plaży?

Zmiany atopowe w postaci wysypki czy pokrzywki nie są atrakcyjne dla oka, nic dziwnego, że chorzy starają się je ukryć. Na plaży odsłaniamy swoje ciała, chcemy je jak najlepiej zaprezentować. Chorobowe ślady na skórze mogą budzić w nas obawy, czy powinniśmy je odsłonić. Atopowe zapalenie skóry to powszechna choroba, której nie należy się wstydzić. Zmiany atopowe możemy zakryć cienkim ubraniem. Jeśli bardzo wstydzimy się odsłonić swoje ciało, załóżmy przewiewną spódnicę czy spodnie. Dobrym rozwiązaniem będzie także pareo, które w dowolny sposób zawiązane, zakryje miejsca, których nie chcemy pokazywać. Dobrze nawilżona skóra prezentuje się zdecydowanie lepiej, więc przed wyjściem na plażę pamiętajmy o zastosowaniu kosmetyków, które nawilżą ją i zniwelują rumień. Dzięki temu skóra będzie bardzie elastyczna i gładsza, a zmiany mniej rzucające się w oczy. Pamiętajmy, że zbyt długi czas, spędzony na słońcu nie służy skórze, więc jeśli zamierzamy spędzić na plaży kilka godzin, zaopatrzmy się w parasol, kapelusz czy odpowiednie ubranie. Zakamufluje to zmiany chorobowe oraz zabezpieczy nas przed dodatkowymi podrażnieniami skórnymi. Wychodząc na plażę, zaaplikujmy na skórę kosmetyk z wysokim filtrem ochronnym.jak ukryć zmiany atopowe na plaży On także wygładzi skórę, poprawiając jej wygląd. Najlepiej użyć filtru SPF 50, który zapobiegnie powstaniu przebarwień. Nie chcemy przecież pogorszyć stanu swojej skóry. Po każdej kąpieli w morzu, które bardzo służą atopikom, należy ponownie zaaplikować kosmetyk na skórę.

Pełny kamuflaż zmian atopowych to nie lada wyzwanie dla atopika. Od sposobów ich ukrycia, zdecydowanie lepsza będzie akceptacja swojego wyglądu i choroby. Taka postawa pomoże w przełamaniu barier pokazania się na plaży i pełnego korzystania z letnich dni.

Katarzyna Antos