Uroda alergika

Jak przywrócić skórze dawną jędrność?

Jak przywrócić skórze dawną jędrność

Nawet jeżeli Twoja skóra martwi Cię, wpływa na Twoją samoocenę i przysparza ciągłych zmartwień, bądź dla siebie miła. Procesy starzenia, w tym utrata jędrności są w mediach demonizowane, a tak naprawdę są normalną częścią życia. W większości przypadków sytuacje nie jest wcale aż taka dramatyczna.

Utrata jędrności skóry – co to właściwie znaczy?

Kiedy mówimy o jędrności, najczęściej mówimy o kondycji naszej skóry ogólnie, mieszając różne aspekty wyglądu skóry. Utrata jędrności, dotyczy jednak utraty elastyczności skóry, ale czasami zaliczamy do niej również występujący cellulit.

Dlaczego skóra traci swoją elastyczność?

Pierwszym winowajcą jest naturalny i częściowo zdeterminowany genetycznie proces starzenia. Zdolność naszych komórek do regeneracji obniża się wraz z wiekiem. Z wiekiem skóra staje się bardziej szara i cieńsza. Ten proces jest nieunikniony, ale przewlekły stres, słońce, czy zanieczyszczenie powietrza go pogarszają. Warto zadbać o profilaktykę i stosować przebadane klinicznie kosmetyki przeciwstarzeniowe. Uwaga, wiele polecanych substancji przeciwstarzeniowych, nie jest w żaden sposób potwierdzona badaniami.

Czy cellulit to problem?

Skóra z cellulitem nie jest uważana za jędrną w naszej kulturze. Natomiast cellulit nie ma nic wspólnego z jędrnością, czyli elastycznością skóry. Martwi jednak wiele osób i częściowo można obwinić tu media i koncerny kosmetyczne, za promowanie ciał bez cellulitu i interpretowaniu cellulitu jako problem. Tymczasem mówi się, że cellulit to trzeciorzędna cecha płciowa i kobiety po prostu mają cellulit. To tak jakby wmawiać kobietom, że to jest problem, że mają biust albo szersze biodra

Niemniej, nie żyjemy w świecie idealnym. Nie ważne, czy przez kulturę, czy nie, niejędrne ciała mogą nam się nie podobać. Możemy pragnąć innego ciała. Możemy podejmować działania, żeby cellulit był mniej widoczny, a proces starzenia wolny.

Medycyna estetyczna rozwiązaniem problemów z jędrnością

Zabiegi i operacje plastyczne mogą poprawić komfort naszego życia i sprawić, że pokochamy swoje ciało. Ludzie uwielbiają piękne kształty, czemu więc nie skorzystać z osiągnięć technologii. KCM Clinic to jedna z klinik, która oferuje swoje usługi na najwyższym poziomie i z empatią słucha klienta.

W walce z utratą jędrności można rozważyć dwie usługi. Zabiegi wstrzykiwania kwasu hialuronowego – wypełniają zmarszczki, usta, ale również pośladki, podnosząc je i nadając zaokrąglonego kształtu. Drugą możliwością są implanty powiększające pośladki z KCM Clinic, które dają bardziej spektakularny efekt.

Sposoby na ujędrnienie skóry

Aktywność fizyczna

Sport dobry na wszystko i jest on również podstawą jędrności. Przede wszystkim zmusza naszą skórę do pracy, poprawia ukrwienie i zmniejsza tkankę tłuszczową, w której znajduje się cellulit. Należy jednak pamiętać, że nawet bardzo wysportowane osoby mogą mieć cellulit, bo jest to od nas niezależne.

Szczotkowanie ciała na sucho

Bardzo często pomijany sposób, bo nie wymaga żadnych drogich kosmetyków – jedynie zwykłą szorstką szczotkę. Zabieg warto wprowadzić do swojej pielęgnacji na co dzień i po prostu szczotkować ruchami kolistymi i góra dół. 15 minut dziennie, a poprawę ukrwienia i elastyczności widać praktycznie od razu. Jeżeli po takim szczotkowaniu weźmiemy chłodny prysznic i wklepiemy balsam, to naprawdę bardzo dużo robimy dla naszej skóry.

Zdrowa dieta

Jest oczywistym, że jedzenie wpływa na naszą skórę. Najlepiej stosować proporcje 80% do 20%. Przez 80% jemy zdrowo, warzywa, zdrowe oleje, mało przetworzona żywność. 20% pozwalamy sobie na słodycze, lokalne tłuste przysmaki i nasze zachcianki.

Masaże ciała bańką chińską

Bańka chińska jest gumowa i służy do masażu całego ciała. Należy ją stosować z dowolną oliwką lub wazeliną. Masaż pobudza krążenie i jest bardzo relaksujący. Ruchy należy wykonywać góra dół  i powtarzać w seriach po 4 razy.

Ochrona przeciwsłoneczna

Niezbędny element dbania o swoją skórę. Chronimy się nie tylko przeciw utracie młodości, ale również chorobami nowotworowymi. Zaleca się umiarkowane przebywanie w pełnym słońcu. Stosowanie filtrów minimum 50 SPF i częste aplikowanie filtrów w ciągu dnia. Nawet co godzinę.