Życie z alergią

Jak nakładać połyskujące cienie do powiek?

Jak nakładać połyskujące cienie do powiek

Cienie do powiek różnią się wykończeniem. Na rynku znajdziemy maty, satyny, perły, folie i metaliki. Praca z nimi różni się w zależności od wykończenia. Połyskujące cienie do powiek cieszą się szczególnym uznaniem kobiet. Jednak ich aplikacja może nastręczyć sporo trudności. Jak nakładać połyskujące cienie do powiek?

Odwrócony makijaż

W związku z tym, iż połyskujące cienie do powiek lubią się osypywać podczas makijażu, nie zaczynaj make-upu od nałożenia podkładu. Tym razem postaw na oczy. Gdy wykonasz cieniowanie, możesz umyć twarz z resztek cieni i tym samym uzyskać czysty, estetyczny make up.

Osyp z pudru

W związku z tym, iż połyskujące cienie do powiek ciężej domyć z twarzy od matów czy satyny, warto pomyśleć o wykonaniu osypu ze zwykłego pudru transparentnego. Gdy skończysz malować oczy, strzepniesz go za pomocą pędzla. Następnie umyjesz twarz i nałożysz podkład oraz puder.

Baza pod cienie to podstawa

Cienie zawsze warto nakładać na primer. W przypadku cienie połyskujących baza stanowi po prostu konieczność. Wiele z nich jest za suchych, by przytwierdzić się do nagiej powieki. Możesz kupić specjalną bazę pod cienie lub wykorzystać w tej roli swój ulubiony korektor.

Zacznij od matów

Cieniowanie zaczynamy od skorygowania kształtu powieki i powiększenia oczu za pomocą matowych cieni przejściowych o średnim stopniu ciemności.  Dopiero gdy skończysz cieniowanie, nakładasz na środek powieki ruchomej oraz jej wewnętrzny kącik połyskujący cień.

Palcem uzyskasz lepszy efekt

Połyskujące cienie do powiek lepiej przetransferują się na powiekę, jeśli nałożysz je za pomocą palca. W tym wypadku warto zrezygnować pędzli.

Czasem potrzebny jest klej do brokatu

Czasem mimo najlepszych chęci połyskujące cienie do powiek nie chcą się trzymać. W takiej sytuacji warto sięgnąć po klej do brokatu, który nada naszym powiekom pożądany blask. Jeśli niemal w ogóle nie wykonujesz makijaży glow, zakup takiego produktu może okazać się zbędnym wydatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *