Jak działają nowoczesne biokosmetyki do skóry atopowej?

Bogate formuły natychmiast wypełniają i wygładzają zmarszczki oraz kurze łapki. Podczas stosowania kremów zawarte w nich sfery osiadają w zagłębieniach skóry, przenikając w głębokie warstwy naskórka, a następnie absorbują wodę dzięki czemu zapewniają natychmiastowe i długotrwałe wypełnienie. Wzrasta także poziom nawilżenia naskórka. Powierzchnia skóry staje się wygładzona; umożliwia naturalną regenerację tkanek i komórek oraz jest doskonale tolerowany.

Ectoina zawarta w niektórych kremach wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Delikatna i głęboko nawilżająca konsystencja pozostawia skórę matową i gładką w dotyku.

Nowoczesne biokosmetyki w formule łagodnych środków myjących nie zawierają detergentów, nie naruszają hydrolipidowej warstwy ochronnej, łagodzą świąd (kostki, płyny myjące, szampony), koją podrażnienia i działają przeciwzapalnie, ponadto hamują rozwój mikroorganizmów odpowiedzialnych za tworzenie się infekcji (za co odpowiadają zawarte w składzie kosmetyków Piroktonolamina, glukonian cynku).

Jak działają nowoczesne biokosmetyki do skóry atopowej?Nawilżają i wzmacniają barierę skórną, dzięki zawartości kompleksu wazelinowo-glicerynowego,

oczyszczają skórę i pozostawiają ją miękką w dotyku dzięki bogatej bazie myjącej – na bazie znanej gliceryny, oleju palmowego.

Wyciągi roślinne np. z ogórka łagodzą i redukują zaczerwienienia, ograniczają ryzyko infekcji, a przede wszystkim są bardzo dobrze tolerowane – bezzapachowe i bez środków barwiących.