KOSMETYKI Życie z alergią
Glinka francuska pomaga zachować zdrowie i urodę

Preparaty z zawartością glinki –
- pomagają leczyć trądzik,
- hamują nadmiar wydzielania serum,
- znakomicie oczyszczają skórę z toksyn.
Jej zastosowanie nie kończy się jednak tylko na cerze. Czerwony kolor glinki można wytłumaczyć dużą zawartością żelaza. Z uwagi na to, że działa ona szczególnie dobrze na cerę tłustą (wysusza i ściąga skórę), zaleca się, aby w przypadku cery normalnej lub suchej dodawać do glinki nieco oliwy. W ten sposób zapobiegniemy nadmiernemu wysuszeniu naskórka.
Czerwona glinka jest idealna dla kobiet, które borykają się z problemem rozszerzonych porów. Działa jednak o wiele delikatniej niż glinka zielona, a dodatkowo leczy także cerę naczyniową. Wiadomo, że z wiekiem powinnyśmy łagodniej oczyszczać skórę z nadmiaru toksyn nagromadzonych w komórkach i naczyniach krwionośnych, by urazy mechaniczne i chemiczne nie pogłębiły już istniejących zmarszczek.
Gdzie szukać glinki czerwonej?
Jaką postać ma opisywana przez nas glinka? Spotkasz ją w sklepach w postaci naturalnej, czyli proszku, który jest efektem wysuszenia glinki na słońcu. Możesz ją także kupić jako dodatek do mydła, w formie żelu, w kremie oraz szamponie.
Podobnie jak glinka zielona nadaje się również do mycia zębów i włosów. Płucząc nią skórę głowy łagodzimy objawy łojotoku, a z czasem możemy pozbyć się łupieżu i przetłuszczających się włosów.
Pozostałe zalety
Glinka sprawdza się również doskonale przy łagodzeniu różnego rodzaju uszkodzeń skóry, takich jak:
- siniaki,
- skaleczenia,
- obtarcia,
- pęcherze,
- ukąszenia owadów,
- oparzenia słoneczne
Dodatkowe korzyści ze słońca
Nałożona na skórę i wystawiona do słońca wzmaga swe działanie, uaktywniając lecznicze właściwości, dlatego zaleca się po nałożeniu jej na twarz krótką kąpiel słoneczną, aż do jej całkowitego wyschnięcia. Jeśli chodzi o stosowanie jej na całe ciało, w gabinetach kosmetycznych istnieją
dostępne zabiegi z jej użyciem. Zabieg z glinki można przygotować sobie również w domu. Wystarczy nałożyć ją na siebie w postaci papki i zmyć później prysznicem lub wykąpać się w roztworze wody z zawartością glinki w proszku.
Glinka pomaga reumatykom i astmatykom
Czerwona glinka nie służy jednak wyłącznie cerze i skórze. Znalazła ona również swoje zastosowanie w leczeniu bólu reumatycznego. W tym przypadku również stosuje się ją w formie okładów i kąpieli.
W bardziej zaawansowanych kuracjach prowadzonych pod okiem naturoterapeutów spożywa się czerwoną glinkę rozcieńczoną w wodzie mineralnej, co służy profilaktyce astmy, alergii i anemii. Znane są także lewatywy z użyciem glinki, które oczyszczają chore jelito grube, poprawiając jego perystaltykę i pomagając uzyskać zdrową i naturalną florę bakteryjną.
Bez względu na to, co w czerwonej glince sprawia, że jest ona tak korzystna dla zdrowia, doniesień o jej pozytywnym wpływie na urodę jest coraz więcej. Z dnia na dzień staje się ona coraz bardziej popularna, a jej skuteczność potwierdzają nowe produkty renomowanych firm, które wykorzystują ją jako jeden z głównych składników.
(KG)
« Tort z gorzkiej czekolady