Atopowe Zapalenie Skóry NAJNOWSZE PANEL EKSPERTA LATOPIC

Jak długo można stosować doustny Latopic®? Poznaj odpowiedzi eksperta

Czy doustny Latopic® można stosować dłużej niż 3 miesiące?  Czy można go stosować wraz z innymi suplementami diety? Odpowiedzi na te i inne pytanie udziela ekspert ds. produktów z linii Latopic®.

Czy Latopic doustny mogą zażywać osoby chorujące na wrzody żołądka?

Nie widzę przeciwwskazań, ale proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Mój synek ma celiakię. Czy Latopic doustny będzie dla niego bezpieczny?

Latopic® doustny nie zawiera glutenu, tak więc może być stosowany przez chorych na celiakię.

Czy Latopic doustny można stosować jednocześnie z multiwitaminowymi suplementami diety?

Tak, Latopic® doustny można przyjmować wraz z innymi, multiwitaminowymi suplementami diety.

Moja dwuletnia córka ma alergię na mleko, cytrusy i banany. Koleżanka poleciła mi dla niej Latopic doustny. W jaki sposób ten probiotyk może jej pomóc?

Szczepy probiotyczne zawarte w preparacie Latopic® przede wszystkim uszczelniają barierę jelitową, chroniąc przed przenikaniem alergenów i bakterii chorobotwórczych. Ponadto uzupełniają mikroflorę jelit, wpływają na dojrzewanie przewodu pokarmowego i doprowadzają do równowagi immunologicznej w organizmie alergika.

Planuję podróż i chciałam wziąć ze sobą żel do mycia ciała i włosów Latopic. Czy możliwy jest zakup emolientu w opakowaniu o mniejszej pojemności?

Żel do mycia ciała i włosów jest dostępny tylko w opakowaniu 400 ml.

Czy regenerujący krem do rąk Latopic może być stosowany także na twarz, np. podczas wyjazdu, gdy przy sobie mam tylko ten preparat?

Regenerujący krem do rąk przeznaczony jest do pielęgnacji skóry dłoni. Do pielęgnacji twarzy, a także miejsc na ciele chorobowo zmienionych, proszę zastosowań Latopic® Krem do twarzy i ciała.

Mój pięcioletni syn choruje na atopowe zapalenie skóry. Na jego skórze często występują sączące się nadżerki. Czy mogę smarować je kremem do twarzy i ciała Latopic, czy raczej omijać te zmienione okolice?

Na sączące nadżerki i stany zapalne lekarz powinien zalecić odpowiedni lek, np. antybiotyk. Dopiero po wyleczeniu stanu zapalnego należy zastosować emolient Latopic® aby uchronić przed nawrotem takiego stanu.

Podawałam dziecku choremu na AZS i alergię Latopic przez około 1,5 roku bez przerwy. Ostatnio przerwałam, nie podaję od sierpnia,  bo nigdzie nie ma informacji, czy można stosować ciągle. Co prawda teraz skóra dziecka bardzo się pogorszyła, jest wysypana. Proszę o informację, czy Latopic można stosować bez ograniczeń.

Tak, Latopic® doustny można stosować bez ograniczeń.

Witam! Czy dziecko uczulone na gluten może stosować emolienty Latopic? W składzie jest wosk z jęczmienia i nie jestem pewna, czy moja córeczka uczulona na gluten powinna ich używać.

Proszę wypróbować na niewielkiej powierzchni skóry, czy nie pojawia się uczulenie na produkt. Jeśli nie dojdzie do pogorszenia stanu skóry, proszę stosować preparat.

 

Zastanawiasz się, jak działa Latopic®?  Już dziś zadaj pytanie ekspertowi za pośrednictwem formularza.

emolienty Latopic

Tekst sponsorowany

Komentarze (8)

Ivona

6 lat temu

Dobrze, że doustny Latopic można stosować bez ograniczeń. Nigdy nie wiadomo, kiedy kuracja przyniesie oczekiwane rezultaty.

adelita

6 lat temu

Dobrze, że alergia pokarmowa na gluten nie musi być jednoznaczna z nietolerancją tego składnika w kosmetykach.

Truskawkowa

6 lat temu

Dobrze, że Latopic doustny nie wchodzi w interakcje z innymi środkami, bo mój syn musi regularnie przyjmować zestaw witamin.

Dorota Stużyńska

6 lat temu

Na szczęście kosmetyki można zawsze przelać do niewielkich słoiczków sprzedawanych w drogeriach i zabrać je ze sobą w podróż.

Lola

6 lat temu

Sporo praktycznych porad:)

gagara88

6 lat temu

Muszę wykonać u córki próbę uczuleniową i sprawdzić, czy gluten pochodzący z jęczmienia nie wyrządzi jej krzywdy.

Aja

6 lat temu

Szkoda, że emolienty Latopic nie są też dostępne w wersji podróżnej. Wożenie ze sobą kilku dużych butli jest dość niewygodne. Przed feriami świątecznymi będziemy musieli zaopatrzyć się w specjalne pudełeczka w drogerii, żeby przelać odpowiednią ilość produktów.

Dina

6 lat temu

Cieszę się, że nie muszę przerywać kuracji doustnym produktem Latopic, tylko mogę ją bez przeszkód kontynuować.

Komentarze są wyłączone.