Alergia u dzieci LECZENIE I PROFILAKTYKA NAJNOWSZE

Czystek dla alergika

czystek dla alergika

Różne zioła są znane i polecane na wszelkiego rodzaju dolegliwości i choroby, także alergie. Czystek jest rośliną, którą warto poznać i wprowadzić do diety alergika. Co takiego skrywa to zioło?

Czystek – roślina o prozdrowotnych właściwościach

Czystek nadaje się nie tylko dla dorosłych. Jest bezpieczna także dla dzieci, nawet tych od trzeciego miesiąca życia. Roślina jest uprawiana jako ozdoba, ze względu na atrakcyjny wygląd, w postaci kwiatów, ale czystek posiada także właściwości lecznicze. Jest stosowany zarówno w ziołolecznictwie jak i kosmetologii. Badania potwierdzają jego prozdrowotną moc, z której mogą skorzystać także alergicy. Czystek jest polecany w sezonie większej zachorowalności. Jesienią i zimą warto pić napar z czystka.

Co takiego zawiera czystek?

Zioło jest źródłem antyoksydantów, które wzmacniają odporność organizmu. Spowalniają proces starzenia się i rozwoju wolnych rodników. Czystek doskonale oczyszcza organizm z toksyn, pozbywając się grzybów, bakterii i wszelkich wirusów. Polifenole stoją za funkcją oczyszczającą, która ma także właściwości antynowotworowe. Oprócz tego, roślina zawiera w swoim składzie witaminę C, jak wiemy wzmacniającą układ immunologiczny. Dlatego czystek jest tak polecany w sezonie jesienno-zimowym. Jego działanie przeciwzapalne z pewnością pomoże zwalczyć przeziębienie.

Czystek na alergie

ziołoDlaczego czystek jest polecany przez alergologów? Pomaga obniżyć poziom histaminy, odpowiedzialnej za reakcje alergiczne, o ile jest stosowany regularnie. Leczy nie tylko infekcje wirusowe i przeziębienie, ale także atopowe zapalenie skóry, które stanowi duży problem wśród małych alergików. Napar z czystka przywraca równowagę fory bakteryjnej. Może być stosowany w przypadku boreliozy. Zwiększa także gęstość kości i wspomaga pracę układu krążenia. Picie ziołowego naparu z czystka nie niesie ryzyka żadnych skutków ubocznych. Ze spokojem możemy podać płyn dziecku. Maluchom, którzy niechętnie sięgają po tego typu mikstury, polecamy dodatek miodu i soku z cytryny. Napój zyska nowego smaku, nie będzie gorzki, a nasze pociechy chętniej go wypiją. Stosowanie czystka każdego dnia to dobry nawyk, szczególnie w sezonie infekcji. Zamiast mnóstwa suplementów diety, warto sięgnąć po naturalną moc ziół, jaką w pełnej krasie reprezentuje czystek.

Katarzyna Antos

Komentarze

Kamila

6 lat temu

Czystek warto pić profilaktycznie, a w przypadku boreliozy jest zalecany przez wielu lekarzy. bardzo dużo na ten temat czytałam bo w wakacje miałam podejrzenie właśnie boreliozy.

Komentarze są wyłączone.