Seks alergika

Dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks?

Dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks

Seks powinien stanowić źródło przyjemności i jeden ze sposobów budowania bliskości w związku. Niestety nie zawsze tak się dzieje. Czasem kobiety tracą jakąkolwiek ochotę na erotyczne igraszki. Przyczyny takiego stanu rzeczy są bardzo złożone. Dlaczego kobieta nie ma ochoty na seks?

Seks nie sprawia jej przyjemności

Często kobieta unika erotycznych igraszek, bo te sprawiają wrażenie przereklamowanych. Wszyscy zachwycają się seksem, a ona nie wie, co w tym wszystkim jest takie fajne. Taka sytuacja ma miejsce wówczas, gdy mężczyzna nie dba o potrzeby swojej partnerki, dąży do zaspokojenia swoich pragnień. To także wina braku bezpośredniej komunikacji. Kobieta powinna umieć powiedzieć wprost, co jej się w seksie nie podoba i jakie pieszczoty lubi. To znacznie przybliża ją do erotycznego spełnienia.

Mężczyzna zmusza ją do przekraczania własnych granic w seksie

Czasem seks przestaje być atrakcyjny, a staje się źródłem udręki. Niestety, nie wszyscy mężczyźni rozumieją, że do pewnych form współżycia nie można nikogo zmuszać. Partnerka ma prawo powiedzieć – nie, gdy w grę wchodzi seks analny, oralny czy ciągnięcie za włosy. To ona wyznacza granice, których nikt nie ma prawa przekraczać. Robienie tego bardzo zniechęca do współżycia.

Brak pociągu fizycznego

Czasem życie erotyczne zamiera, bo kobieta przestaje odczuwać pociąg fizyczny do mężczyzny. On zaniedbuje swój wygląd, za nic ma higienę. Pociąg fizyczny może też zaniknąć wówczas, gdy dochodzi do zdrady. Ona niby mu wybacza, ale problem tkwi głęboko w jej psychice i nie pozwala na zbliżenia.  Ona wciąż ma w głowie obraz tamtej i  pytanie, jak wyglądał ich seks.

Zaburzenia hormonalne a niskie libido

Czasem niskie libido jest efektem zaburzeń hormonalnych. Jeśli z twoim ciałem zaczynają dziać się niepokojące rzeczy – pojawia się mocne owłosienie na twarzy i dekolcie, masz problemy z cerą i utrzymaniem prawidłowej masy ciała, zgłoś się do endokrynologa. Bardzo często podanie odpowiednich leków rozwiązuje wszelkie problemy, w tym przywraca libido na normalnym poziomie.

Suchość pochwy

U kobiet w okresie okołomenopauzalnym zmniejsza się stężenie estrogenów, a wraz z ich niedoborem zmniejsza się ilość wydzieliny produkowanej przez pochwę. W rezultacie podczas zbliżenia pojawia się tarcie, które powoduje ból podczas stosunku. Suchość pochwy można zwalczać poprzez stosowanie specjalnych globulek dopochwowych i lubrykantów.

Konflikty w związku

Czasem ochota na seks znika, bo na pierwszy plan wysuwają się konflikty w związku. Gdy kobieta jest na mężczyznę zła za krytyczne uwagi na temat wyglądu, poświęcanie niewielkiej uwagi rodzinie, zaczyna się buntować i jej ciało nie ma najmniejszej ochoty na seks.

Zmęczenie i stres powodują spadek libido

Wiele kobiet jest po prostu przemęczonych. Na co dzień prowadzą one dom, pracują zawodowo i załatwiają mnóstwo sprawunków. Jeśli mężczyzna chce mieć dobrą kochankę, musi przejąć odpowiedzialność za część obowiązków, aby ona nie była ciągle zmęczona.

Ofiara przemocy seksualnej unika zbliżeń

Czasem niechęć do seksu jest głęboko zakorzeniona w naszej psychice i wynika z doznanych traum. Jeśli ktoś przymuszał kobietę do współżycia, ona czuła się wykorzystana, to w przyszłości seks będzie jej się kojarzył wyłącznie z przemocą. Tych skojarzeń nie da się tak łatwo zmienić.