pościel dziecięca z lnu
Fotografia pochodzi z NatureBed.pl

Każda mama pragnie dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. Dba o to, aby żywność podawana maluszkowi była zdrowa i wolna od sztucznych nawozów. Przywiązuje też ogromną wagę do certyfikatów bezpieczeństwa na zabawkach. Niemniej ważna jest pościel dziecięca. Ma ona bezpośredni kontakt ze skórą naszej pociechy, powinna zatem charakteryzować się wysoką jakością, wygodą i bezpieczeństwem. Niestety, z roku na rok przybywa dzieci dotkniętych alergią. Ich skóra jest szczególnie wrażliwa na sztuczne barwniki oraz substancje, którymi oddziałuje się na tkaninę w celu uzyskania jej określonych właściwości. Pościel dziecięca z lnu stanowi idealne rozwiązanie dla skóry wrażliwej. Jakie są jej zalety?

Pościel dziecięca – dlaczego warto przemyśleć jej wybór?

Pościel dziecięca nie powinna być wybierana naprędce. Choć półki w sklepach uginają się pod ciężarem tego typu produktów, to nie wszystkie spełniają wysokie standardy i są odpowiednie dla skóry maluszka. Bardzo kolorowa pościel wprawdzie cieszy oko naszej pociechy i wygląda estetycznie, ale może uczulać, jeśli przy jej produkcji wykorzystano najtańsze barwniki. Bardzo tania pościel dziecięca także nie jest najlepszym rozwiązaniem. Owszem, wydaje się przyjazna dla naszego portfela, ale dobrej jakości materiał kosztuje. Pościel z poliestru nie należy do wygodnych i komfortowych. Jest to syntetyczny materiał, który nie przepuszcza powietrza i sprawia, że ciało dziecka poci się, gdy tylko zostanie nim okryte. Pościel z poliestru nie sprawdza się zarówno latem, gdy żar leje się z nieba, jak i zimą, gdy temperatury są nieco niższe, ponieważ słabo przewodzi ciepło.  Ponadto ta tkanina nie należy do przyjemnych w dotyku i tym samym nie zapewnia należytego komfortu snu. Warto też pamiętać o tym, że tania pościel bardzo szybko się niszczy,  przez co wcale nie jest tak opłacalnym rozwiązaniem, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Zdarza się, że ta kurczy się już przy pierwszym praniu, może też tracić kolor, mechacić się lub być pełna drobnych dziurek.

Pościel hipoalergiczna – gdzie jej szukać?

W przypadku pościeli dziecięcej, niezależnie od wieku naszej pociechy, warto zwrócić uwagę na jakość produktu. Zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci nie prześpią spokojnie całej nocy, gdy pościel okaże się niekomfortowa, drapiąca lub nieprzepuszczająca powietrza. Gdy pociecha będzie się przegrzewać, po chwili się przebudzi. Rano będzie zmęczona przez przerywany sen. W związku z tym warto postawić na pościel dziecięcą z lnu. Znajdziemy ją w sklepie NatureBed, pełny asortyment  akcesoriów do sypialni jest dostępny pod linkiem: https://naturebed.pl/kategoria/sypialnia Len to roślina doskonale znana naszym rodzicom i dziadkom, którzy często nosili ubrania wykonane z jej naturalnych włókien. Od lat wykorzystuje się ją w przemyśle tekstylnym. Lniana pościel dla dzieci dostępna w sklepie NatureBed ma szereg zalet. Jest produktem hipoalergicznym, w związku z tym sprawdzi się nawet u tych maluszków, które borykają się ze skórą wrażliwą, alergiczną czy atopową. Uprawa lnu nie wymaga stosowania nawozów chemicznych, dzięki czemu ten naturalny surowiec roślinny wykorzystywany w przemyśle tekstylnym  przy produkcji pościeli dostępnej w NatureBed jest wolny od wielu szkodliwych substancji.

Pościel hipoalergiczna

Fotografia pochodzi z NatureBed.pl

Pościel całoroczna – jakie powinna mieć właściwości?

Pościel lniana dla dzieci wykazuje właściwości higroskopijne, oznacza to, iż pochłania i wiąże cząsteczki wody pochodzące np. z potu maluszka. Co ciekawe,  przewodzi ona ciepło lepiej niż wełna, przez co sprawdzi się zimą, gdy temperatury są dużo niższe. Z drugiej strony len wyróżnia się wysoką przewiewnością, dlatego dziecko śpiąc pod pościelą wykonaną z tego surowca, nie poci się nawet podczas największych upałów. Te dwie cechy – wysokie przewodnictwo ciepła oraz przewiewność, czynią z pościeli lnianej pościel całoroczną. Niesie to ze sobą praktyczne implikacje.  Można kupić 2-3 komplety pościeli lnianej i stosować je niezależnie od pory roku.  To pozwala sporo zaoszczędzić na zakupie kilku kompletów pościeli na lato i paru zestawów na zimę.

Pościel dziecięca z lnu wolna od niebezpiecznych barwników

Wysoka przewiewność pościeli lnianej chroni maluszka przed przegrzaniem, a dzięki wykorzystaniu w produktach dostępnych w sklepie NatureBed starannie dobranych barwników zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa. To pościel, która nie uczula nawet najbardziej wrażliwej skóry, doskonale sprawdzi się w przypadku alergików. Barwniki wykorzystywane przy produkcji lnianej pościeli posiadają certyfikat GOTS, który potwierdza bezpieczeństwo ich stosowania. Jak widać, hipoalergiczna pościel nie musi być szarobura. Możemy kupić komplet, który cieszy oko i pasuje kolorystycznie do wystroju sypialni czy wózeczka, w którym zabieramy dziecko na spacer.  Wystarczy tylko przywiązywać większą wagę do jakości i bezpieczeństwa stosowanych barwników, a pościel będzie nie tylko piękna, ale też hipoalergiczna.

pościel lniana

Fotografia pochodzi z NatureBed.pl

Dlaczego pościel lniana jest przyjazna dla środowiska?

Pościel dziecięca z lnu jest nie tylko przyjemna w dotyku dla naszej pociechy, ale też przyjazna dla środowiska. Len jest naturalnym surowcem, dlatego rzeczy wykonane z niego ulegają pełnej biodegradacji. Produkcja lnianej pościeli nie wpływa negatywnie na stan środowiska, jak ma to miejsce w przypadku syntetycznych materiałów, w tym poliestru. Ponadto pościel dziecięca z lnu dostępna w sklepie NatureBed charakteryzuje się wysoką jakością. To czyni ją trwałą i odporną na uszkodzenia, przez co można cieszyć się z jej dobrodziejstw nawet przez długie lata. Jest to inwestycja, która się zwraca i wpływa korzystnie na zdrowie oraz samopoczucie dziecka. Ponadto unikamy sytuacji, kiedy to kupiona przez nas tania pościel szybko się psuje i po miesiącu lub dwóch trafia na wysypisko śmieci.