Dlaczego dziecko udaje alergię?

Dlaczego dziecko udaje alergię? Zazdrość o chorobę

Symulowanie chorób u dzieci zaczyna się już w bardzo wczesnym dzieciństwie. Około trzeciego roku życia maluch jest na tyle sprytny, że potrafi zauważyć w jakich sytuacjach rodzice zajmują się nim bardziej troskliwie.

W tym wieku dziecko może bez problemu symulować kaszel, by zwrócić na siebie uwagę. Małe dzieci często czerpią przykłady ze starszego rodzeństwa. Jeśli w domu jest alergik lub astmatyk, dziecko może na zasadzie naśladownictwa powtarzać jego objawy: kaszleć, udawać katarek, drapać się po rączkach zostawiając czerwone ślady, a nawet udawać duszności.

REKLAMA

Wszystko z powodu zazdrości o uwagę rodziców i chęć zaskarbienia sobie ich wyłącznej opieki.

Dlaczego dziecko udaje alergię?

Bunt nastolatków

Starsze dzieci mają swoje powody, by udawać alergię. Jednym z najczęstszych powodów jest chęć kilkudniowego odpoczynku od szkoły lub zwolnienie z lekcji wychowania fizycznego.

Młodzież jest bardziej pomysłowa i dokładna w symulowaniu ataków alergii. Bardzo często nastolatki przygotowują się do tego zadania szukając w internecie informacji, jak wywołać poszczególne objawy: zaczerwienione oczy, wysypkę, lejący się katar czy duszności i kaszel.

Niestety tym samym igrają z własnym zdrowiem i mogą doprowadzić do innych powikłań

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here