Dla kogo krem przeciwzmarszczkowy?

Kremy przeciwzmarszczkowe to nie tylko specyfik dla dojrzałych kobiet, które stoją u progu menopauzy. To sprawa indywidualna. Wszystko zależy od faktycznego stanu cery, a nie od daty urodzin widniejącej w dowodzie.

“Przygodę” z kremami przeciwzmarszczkowymi rozpocząć warto już bowiem koło trzydziestki – radzą eksperci. Jak tłumaczą, z czasem po prostu coraz większą uwagę zwracać należy na skład kosmetyku. – Im skóra jest starsza, tym więcej potrzebuje substancji odżywczych – dodają.

Szczególnie kremy przeciwzmarszczkowe polecane są kobietom, które zaczynają zauważać pierwsze rysy na swojej twarzy. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji, można nie dopuścić do ich pogłębienia i przywrócić skórze młodzieńczy wygląd.

Dla kogo krem przeciwzmarszczkowy?

Jaki krem warto kupić?

Na dzień warto sięgać po taki specyfik, który w swoim składzie zawiera filtry UV. Przed snem warto twarz posmarować kremem odżywczym lub regenerującym. Czasem lepiej zainwestować także w odpowiedni krem pod oczy, gdyż miejsce to wymaga szczególnej uwagi. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka.

O młody wygląd nie muszą martwić się także osoby ze skłonnościami do alergii lub wrażliwą skórą. W aptekach znajduje się wiele kosmetyków, które nie tylko mają właściwości hiperalergiczne, lecz również pomagają w walce ze starzejącą się skórą.

A gdy cera wymaga specjalnej pielęgnacji, można sięgnąć po serum. To krem, który zawiera bardziej skoncentrowane substancje i dzięki temu szybciej pomaga odzyskać skórze sprężystość.

DR