Balkon dla alergika

Czy jest bezpieczny? Czy możemy go urządzić tak, żeby spędzać na nim każdą wolną chwilę, kiedy tylko mamy na to ochotę? Dla wielu z nas balkon to namiastka wymarzonego ogrodu, jedyna możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu.

Jak urządzić balkon?

Ładnie i przytulnie, ale przede wszystkim – bezpiecznie. Jak w domu, tak i tutaj ściany i balustradę pomalujemy bezpiecznymi farbami, bez szkodliwych dodatków takich jak np. amoniak. Koniecznie rozcieńczanymi wodą. Wszelkie rozpuszczalniki są zakazane.

Czy to będzie farba emulsyjna czy akrylowa – nie ma większego znaczenia. Ważne, żeby nie pachniała zbyt długo ani zbyt mocno. Co prawda pomalowane powierzchnie są na zewnątrz, ale drzwi balkonowe nie są tak szczelne, żeby nas zabezpieczyć przed ewentualnymi szkodliwymi zapachami w domu.

Czy balkon to miejsce dla alergika?I jeszcze musimy pamiętać o tym, żeby farba, którą zastosujemy nie ułatwiała rozwoju naszym ukochanym grzybom i pleśniom. Wszystkie konieczne informacje można znaleźć na opakowaniach, albo uzyskać od miłego sprzedawcy w sklepie.

Na podłogę balkonu bezpiecznie jest położyć płytki. Ładnie wyglądają, łatwo je zamieść i co najważniejsze – łatwo zmyć. W gorące dni przyjemnie bije od nich chłód.