MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Czy balkon to miejsce dla alergika?


Balkon dla alergika

Dom alergika na pozór taki sam, jak wszystkie inne domy musi być jednak w pewien sposób wyjątkowy.
Wiadomo bezpieczne podłogi, meble, odpowiednia pościel, odkurzacz itd., itd. A jeśli mamy balkon?

Czy jest bezpieczny? Czy możemy go urządzić tak, żeby spędzać na nim każdą wolną chwilę, kiedy tylko mamy na to ochotę? Dla wielu z nas balkon to namiastka wymarzonego ogrodu, jedyna możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu.

Jak urządzić balkon?

Ładnie i przytulnie, ale przede wszystkim – bezpiecznie. Jak w domu, tak i tutaj ściany i balustradę pomalujemy bezpiecznymi farbami, bez szkodliwych dodatków takich jak np. amoniak. Koniecznie rozcieńczanymi wodą. Wszelkie rozpuszczalniki są zakazane.

Ads code goes here

Czy to będzie farba emulsyjna czy akrylowa – nie ma większego znaczenia. Ważne, żeby nie pachniała zbyt długo ani zbyt mocno. Co prawda pomalowane powierzchnie są na zewnątrz, ale drzwi balkonowe nie są tak szczelne, żeby nas zabezpieczyć przed ewentualnymi szkodliwymi zapachami w domu.

Czy balkon to miejsce dla alergika?I jeszcze musimy pamiętać o tym, żeby farba, którą zastosujemy nie ułatwiała rozwoju naszym ukochanym grzybom i pleśniom. Wszystkie konieczne informacje można znaleźć na opakowaniach, albo uzyskać od miłego sprzedawcy w sklepie.

Na podłogę balkonu bezpiecznie jest położyć płytki. Ładnie wyglądają, łatwo je zamieść i co najważniejsze – łatwo zmyć. W gorące dni przyjemnie bije od nich chłód.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij