Alergia u dzieci KĄCIK RODZICA NAJNOWSZE

Czas spędzony z dzieckiem

czas

Żyjemy szybko i ciągle narzekamy na brak czasu. W natłoku pracy i gonitwie za karierą często zapominamy, jak ważny jest czas spędzony z dzieckiem. Nasze pociechy potrzebują tego zdecydowanie bardziej niż kolejnych nowych zabawek i gadżetów.

Zabiegani rodzice

Współcześni rodzice nieco różnią się od tych, którzy wychowywali swoje dzieci dekady temu. Dziś życie wygląda inaczej. Kobiety nie tylko zajmują się dziećmi, ale często także pracują, godząc obowiązki pani domu, matki i kobiety sukcesu. Nie wszystkie rodziny są jednak tak dobrze zorganizowane. W wielu domach codzienność sprowadza się głównie do pracy, obowiązków szkolnych i braku czasu na zabawę czy odrobienie z dzieckiem lekcji. I tak dziećmi zajmują się babcie, ciocie czy opiekunki. Rodzice pochłonięci pracą nie poświęcają zbyt dużej uwagi dziecku. To zaś, stara się zwrócić na siebie uwagę i zabiega o wspólny i bezcenny wręcz czas.

Organizacja życia rodzinnego

Każdy rodzic powinien znaleźć czas dla swojego dziecka. Nie ważne czy mowa o samotnie wychowującej matce czy o pełnej rodzinie. Wspólne chwile są bezcenne i jedyne w swoim rodzaju. Dzieci szybko dorastają i nim się obejrzymy, wyfruną z domowego gniazdka. Dlatego czas, który im poświęcamy powinien zawsze znaleźć się w naszym codziennym planie. Wszystko jest kwestią dobrej organizacji. Wiadomo, że praca jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej możemy utrzymać rodzinę i zapewnić dzieciom godną przyszłość. Ale w natłoku spraw i obowiązków musimy znaleźć czas tylko dla rodziny. Na bycie ze sobą, na zabawę, na bliskość, która umacnia rodzinne więzi i relacje rodziców z dziećmi. Nasz plan układajmy więc tak, aby przynajmniej godzinę dziennie poświęcać tylko dzieciom. Nie pozwólmy aby życie przeszło obok nas, byś nie zauważali istotnych zmian czy ważnych momentów. Zbyt szybko mija czas, wić łapmy każdą chwilę, która jest niezwykle cenna.

Bliskość nie tylko od święta

dzieci

Święta to okres, kiedy mamy zdecydowanie więcej czasu dla rodziny, niż w ciągu zwykłych dni. Zasiadamy przy wspólnym stole, kolędujemy i biesiadujemy. Wcześniej spędzamy długie godziny na przygotowaniach. To także okazja do bycia razem z dziećmi. Chwile spędzone przy ubieraniu choinki czy pieczeniu pierniczków mogą być jednymi z najpiękniejszych momentów naszego życia. Rejestrujmy więc w pamięci każdą z nich i cieszmy się wspólną bliskością. Pamiętajmy przy tym, że nie tylko od święta powinniśmy spędzać czas razem. Ten czas to tylko dodatkowa okazja do tego aby pobyć ze sobą.

Każdy dzień warto celebrować jak święta, bo przecież do okazywania uczuć nie potrzeba całej otoczki ani żadnych dekoracji. Liczą się bliscy i to, że są wśród nas. Czas spędzony z dzieckiem umacnia nasze więzi. Pielęgnujmy więc je jak tylko możemy i starajmy się pamiętać o bliskich nie tylko w święta, ale przez cały rok.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *