Co zrobić, aby bolesny stosunek przeobraził się w seks pełny przyjemności

Seks powinien stanowić źródło rozkoszy i bliskości z partnerem. Niestety, nie wszystkie kobiety mogą czerpać z niego pełnymi garściami. Czasem na drodze do spełnienia staje im ból.  Ten potrafi nie tylko zniechęcać do regularnego współżycia, ale też odciskać trwałe piętno na podejściu do życia erotycznego. Co zrobić, aby bolesny stosunek przeobraził się w seks pełny przyjemności?

Bolesny stosunek zniechęca do uprawiania seksu

Ból podczas seksu często bywa ignorowany. Kobiety starają się jakoś dobrnąć do końca, o niczym nie mówią partnerowi, lecz bardzo często symulują orgazm, aby zakończyć to, co powoduje u nich dyskomfort.  Niestety, jeśli problem zostanie zamieciony pod dywan, to i tak po pewnym czasie da się we znaki. Bolesny stosunek zniechęca do uprawiania seksu. Najpierw staramy się zmniejszyć częstotliwość współżycia, a w pewnym momencie całkowicie go unikamy. Może to prowadzić do rozpadu związku, ponieważ partner czuje się niekochany i odtrącony. On nie wie, dlaczego partnerka nagle go unika i nie chce z nim uprawiać seksu, ponieważ ona z nim o tym nie rozmawia. Zamiast powiedzieć prawdę, że seks stał się dla niej bolesny, woli odpowiadać wymijająco na jego pytania.Bolesny stosunek

Ból podczas seksu może wynikać z blokad psychicznych kobiety

Przyczyny bolesnego stosunku bywają bardzo zróżnicowane. Kobiety mogą odczuwać dyskomfort podczas współżycia z powodów anatomicznych, fizjologicznych i psychicznych. Co ciekawe, to właśnie te ostatnie dość często rzutują na nasze życie seksualne. Panie często nie zdają sobie nawet sprawy z blokad psychicznych, z którymi się zmagają.  Te mogą wynikać z doświadczeń, które wyparły ze swojej świadomości, w tym molestowania seksualnego. Często też blokady psychiczne mają bardziej prozaiczny charakter.  Kobieta, która boi się ciąży, nie jest do końca pewna skuteczności stosowanej antykoncepcji, tak bardzo się stresuje, że nieświadomie zaciska mięśnie pochwy, utrudniając tym samym penetrację.  Nie zawsze czujemy się też bezpiecznie w relacji z partnerem. Jeśli on nigdy nie złożył nam żadnej deklaracji, boimy się, że inwestujemy w znajomość, która niebawem się skończy. To także może powodować wewnętrzny opór, który manifestuje się napiętymi mięśniami pochwy i tym samym powoduje ból podczas stosunku.  Wśród blokad psychicznych kobiety uniemożliwiających prowadzenie udanego życia seksualnego wymienia się też przeświadczenia wyniesione z domu. Jeśli rodzice ciągle powtarzali, że seks pozamałżeński jest zły, to my także możemy nieświadomie odczuwać opór wobec tego typu praktyk.  Jeśli wychowywała nas samotna matka, a ojciec uciekł, gdy dowiedział się o ciąży, boimy się, że możemy podzielić jej los. To także może rodzić w nas seksualne blokady.

Ból podczas seksu

Ból podczas stosunku może wynikać ze zbyt krótkiej gry wstępnej

Bolesny stosunek nie musi nam towarzyszyć za każdym razem, gdy decydujemy się na seks. Może pojawiać się okazjonalnie, wówczas gdy gra wstępna jest za krótka lub za mało podniecająca.  W takiej sytuacji powstaje zbyt mało wydzieliny w obrębie pochwy, która nadaje poślizg podczas penetracji i czyni ją przyjemnym doświadczeniem. Tutaj stosunkowo prosto można rozwiązać problem, rozmawiając o nim z partnerem. Najlepiej podejść do sprawy w sposób przyjazny i otwarty. Nie obwiniaj partnera o to, że cię zaniedbuje i dlatego odczuwasz ból podczas seksu. Krytykę zamień na pozytywny przekaz, a łatwiej uzyskasz to, na czym ci zależy. Możesz powiedzieć partnerowi o tym, że bardzo lubisz, gdy tak jak miesiąc temu zapewnia ci długą i namiętną grę wstępną. To tak bardzo ci się spodobało, że chciałabyś to włączyć na stałe do waszego erotycznego rytuału.

Bolesne współżycie

Bolesne współżycie a problemy zdrowotne kobiet

Ból podczas stosunku może nas informować o nieprawidłowościach, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jeśli towarzyszą mu krwawienia podczas penetracji, należy zgłosić się z problemem do ginekologa. Nie powinnaś zwlekać z wizytą u specjalisty, ponieważ za krwawieniem z dróg rodnych podczas bolesnego stosunku mogą stać zmiany nowotworowe w obrębie macicy. Wcześnie rozpoznany nowotwór zazwyczaj jest wyleczalny. Nie zawsze jednak ból podczas stosunku i krwawienie z dróg rodnych oznaczają raka. Czasem za nieprzyjemnymi dolegliwościami stoi infekcja intymna, która wymaga leczenia i podania konkretnych medykamentów.  W przypadku zakażenia bakteryjnego pochwy ulgę odczujesz już tygodniowej kuracji antybiotykiem.

Bolesny stosunek po antybiotykoterapii

Choć antybiotyki czasem stanowią jedyne rozwiązanie problemu, w inny sposób nie jesteśmy w stanie pozbyć się rozległego zakażenia bakteryjnego, to mogą też powodować suchość pochwy. Tego typu leki zwalczają bowiem nie tylko patogeny, ale też dobre bakterie kwasu mlekowego, w tym mikroorganizmy zamieszkujące pochwę. Zachwianie równowagi mikrobiologicznej w obrębie miejsc intymnych przekłada się na słabszą lubrykację pochwy i tym samym ból podczas stosunku.

 

Suchość pochwy a ból podczas seksu

Suchość pochwy to problem, który dotyka wielu kobiet, niezależnie od wieku. Powyżej opisaliśmy wpływ antybiotykoterapii na zdrowie intymne pań.  Suchość pochwy jednak nie zawsze powiązana jest z przyjmowaniem antybiotyków. Często za tym problemem stoją zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie kobiet w wieku okołomenopauzalnym. Z wiekiem czynność jajników stopniowo wygasa. Te narządy płciowe nie tylko uwalniają dojrzałe komórki jajowe, które są gotowe do zapłodnienia, ale też wytwarzają żeńskie hormony płciowe – progesteron i estrogeny. To właśnie estrogeny odpowiadają za odpowiednią lubrykację pochwy podczas stosunku. Gdy ich stężenie w organizmie gwałtownie spada, pochwa staje się sucha i podatna na otarcia, a co za tym idzie także na infekcje intymne. Seks sprawia ból i to nie tylko kobietom. Panie odczuwają dyskomfort związany z penetracją, ale ten też staje się udziałem mężczyzn.

Suchość pochwy a ból podczas seksu

Lubrykanty pomogą ci czerpać radość z seksu

Suchość pochwy, która powoduje ból podczas stosunku, to problem, z którym można dość łatwo się uporać. Wystarczy sięgnąć po lubrykanty, czyli preparaty, które nadają poślizg w obrębie pochwy i tym samym redukują tarcie, zapewniając przyjemność obojgu. Nie należy się ich bać, ponieważ tego typu preparaty są całkowicie bezpieczne dla organizmu. Wiele z nich może pochwalić się hipoalergiczną formułą.  Jeśli chcesz kupić lubrykanty, ale odczuwasz skrępowanie na myśl o zakupach stacjonarnych, mamy dla ciebie sprawdzone rozwiązanie. Sklep erotyczny Lovespot oferuje szereg produktów godnych uwagi, przy każdym zamówieniu zachowywana jest dyskrecja, dlatego nie musisz stresować się, korzystając z jego usług.  Możesz wybrać dostawę do domu lub skorzystać z opcji dostarczenia zamówienia do pobliskiego Paczkomatu.  To drugie rozwiązanie świetnie sprawdzi się, gdy pragniesz zrobić niespodziankę swojemu partnerowi lub nie chcesz, aby paczka wpadła w ręce któregoś z członków twojej rodziny.

Dlaczego warto stawiać na lubrykanty na bazie wody?

Lubrykanty wykazują różnice w składzie. Najlepiej sięgać po te na bazie wody, ponieważ można stosować je wraz z prezerwatywami, które chronią nas nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale też przed szeregiem chorób przenoszonych drogą płciową.  W związku z tym ważne jest, aby kondom nie uległ uszkodzeniu wskutek kontaktu z substancjami obecnymi w lubrykantach.  Ponadto preparaty na bazie wody to odpowiednie rozwiązanie dla par, które korzystają z gadżetów erotycznych wykonanych z silikonu. Są bowiem dla nich całkowicie bezpieczne i w żaden sposób ich nie uszkadzają. Sex shop Lovespot.pl oferuje m.in. lubrykant na bazie wody Lovely Lovers Aqua Slide Oil Lube. Jest to olejek intymny z dodatkiem aloesu, który łagodzi podrażnienia.  Nadaje on wysoki poślizg podczas penetracji. Pomimo niewielkiej pojemności wystarcza na długo, ponieważ cechuje go wysoka wydajność charakterystyczna dla olejku. W związku z tym, iż bazuje na wodzie, nie pozostawia plam na pościeli. Poślizg, jaki zapewnia  lubrykant na bazie wody Lovely Lovers Aqua Slide Oil Lube zapobiega otarciom i podrażnieniom podczas penetracji, dlatego też pozwala na nowo cieszyć się seksem.  Nawilżenie, jakie zapewnia, intensyfikuje doznania obojga partnerów.

lubrykanty na bazie wody

Tutaj znajdziecie wszystkie lubrykanty oferowane przez sklep intymny Lovespot.pl. Przed nami Dzień Kobiet, to doskonała okazja, aby zrobić coś dla siebie i zadbać o swoje zdrowie intymne, zapisując się na wizytę kontrolną do ginekologa i kupując preparaty, które uczynią seks źródłem wyłącznie przyjemnych doznań:)