KOSMETYKI Życie z alergią

Chroń dłonie zimą

Chroń dłonie zimą

Skóra na dłoniach bardzo łatwo ulega podrażnieniom. Silne mrozy, wiatr i gwałtowna zmiana temperatury sprawiają, że skóra robi się sucha, zaczyna piec i pęka. Rękawiczki to więc nieodzowny element zimowej garderoby (ważne by były ciepłe i niezbyt obcisłe). Ogrzewane powietrze w pomieszczeniach dodatkowo potęguje negatywne objawy.

Chroń dłonie zimą

Odpowiednia pielęgnacja

Regularne używanie kremów – nawet kilkanaście razy dziennie – to nawyk, który każda kobieta dbająca o swoją urodę powinna u siebie wyrobić, szczególnie zimą. Ważne, by zwracać uwagę na skład kremu. Powinien zawierać wazelinę lub glicerynę oraz filtry UV. Zimowe słońca może powodować bowiem przebarwienia.

Gdy na dworze mróz, lepiej zdecydować się na odżywczy krem z dodatkiem alantoiny lub masła kakaowego, które działają regenerująco.

Dłonie należy smarować 20 minut przed wyjściem na zewnątrz, a także po wejściu do ciepłego pomieszczenia. Za wyjątkiem kremów ochronnych, nie należy zapominać o kremach nawilżających.

Dodatkowa pielęgnacja

Raz w tygodniu dłoniom warto zrobić peeling, który spłukuje się ciepłą wodą. Po takim zabiegu należy nałożyć grubą warstwę kremu lub specjalnej maseczki do rąk, a następnie przyodziać bawełniane rękawiczki. Takie czynności najlepiej wykonywać wieczorem, by okład z kremu mógł działać całą noc.

Warto skusić się też czasami na profesjonalny zabieg u kosmetyczki, jak na przykład zabieg parafinowy. Dłonie wkłada się do podgrzewacza z płynną, gorącą parafiną, która po wyjęciu dłoni zastyga, a jej właściwości uwalniają się po nałożeniu grubych rękawic. Po zabiegu dłonie są gładkie i zregenerowane.

Chroń dłonie zimą

Odpowiednie mycie

Dłonie myć należy delikatnymi mydłami i za każdym razem dokładnie je wycierać, by parująca z nich woda nie wysuszała dodatkowo skóry.

Zimą pamiętać należy, że zmarzniętych dłoni po wejściu do ciepłego pomieszczenia nie należy rozgrzewać zbyt gwałtownie, nie moczyć w gorącej wodzie ani nie ogrzewać przy grzejniku. Ręce należy umyć letnią wodą, wytrzeć i przez chwilę delikatnie pocierać.

Podczas sprzątania, szczególnie z wykorzystaniem środków czystości i detergentów, należy używać rękawiczek ochronnych, najlepiej w bawełnianą wyściółką. Detergenty wysuszają skórę, niszczą jej barierę ochronną, a to podwyższa skłonność do podrażnień.

DR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *