By podłoga w domu nie szkodziła

Dziś wiele osób decyduje się na panele. Kusi ich niewysoka cena, a w sklepach można kupić je w przeróżnych wielkościach, wzorach i kolorach. Jednak uwaga! Panele mogą zawierać niebezpieczne dla alergika kleje!

Na tym nie koniec zagrożeń. Szczeliny między panelami to idealne siedlisko dla kurzu i brudu, który trudno wysprzątać. Poza tym, podłoga panelowa się elektryzuje i przyciąga kurz.

Dywany i wykładziny podłogowe to kolejne absolutne tabu dla alergika. Lepiej nie mieć w domu wymarzonego środowiska dla roztoczy.

Dobry wybór

Parkiet – to najlepsze rozwiązanie, nad którym powinien zastanowić się każdy alergik lub współlokator alergika. Powód? Nie tylko wygląda na materiał „z klasą”, ale również jest bezpieczny dla zdrowia. Nie zawiera bowiem rozpuszczalników. Poza tym jest trwały i będzie można cieszyć się nim przez kolejne lata, a nie martwić koniecznością wymiany.

Kolejną propozycją są płytki ceramiczne. Nie tylko pozwalają utrzymać odpowiednią czystość w mieszkaniu, nie powodują nieprzyjemnych reakcji.

Z tych samych powodów warto pomyśleć o wykładzinie PCV, choć lepiej dopytać sprzedawcę o jej dokładny skład.
DR