alergia-na-kremy-do-twarzy

Alergia skórna potrafi być bardzo nieprzyjemna. Kosmetyki mogą wywoływać różne reakcje uczuleniowe. Z czym związana jest alergia na kremy do twarzy?

Skóra twarzy jest wrażliwa. Łatwo ją podrażnić, nie tylko promieniowaniem słonecznym ale także kosmetykami, którymi zasypują nas producenci. Niektóre ich składniki mogą zaszkodzić naszej skórze, wywołując tym samym nieestetyczne i bolesne reakcje alergiczne.

Kremy do twarzy – przyczyna alergii

Kremy do twarzy stosujemy codziennie. Mają za zadanie nawilżyć i odżywić naszą skórę. Wiele z nich działa przeciwzmarszczkowo czy matująco. Poprawiają wygląd naszej twarzy. Skład kremów może być różny. Niektóre substancje, użyte do produkcji tego typu kosmetyków mogą być silnymi alergenami. Zdarza się, że nowo zakupiony krem, który zapragnęłyśmy przetestować, pozostawił po aplikacji wysypkę lub zaczerwienienie. To nic innego jak odpowiedź naszej skóry, na drażniące składniki kremu. Szczególnie przy wrażliwej skórze, testowanie takich preparatów może zakończyć się wizytą u lekarza czy w aptece.

Składniki kremów – szkodliwe alergeny

Tak jak składy kremów do twarzy są różne, tak uczulać mogą różne alergeny. Niektóre z kosmetyków zawierają substancje zapachowe, które mogą wywoływać alergie. Wiele z produktów ma w swoim składzie konserwanty, które przedłużają ich trwałość, one także należą do czynników powodujących reakcje skórne. Olejki eteryczne często stosowane w kremach również stanowią zagrożenie dla naszej skóry. Naturalne substancje takie jak wyciągi roślinne czy zioła mogą uczulać osoby z alergią na tego typu odczynniki. Lanolina, która jest podstawą wielu kremów do twarzy, bardzo często powoduje uczulenia. Podobnie zachowuje się jej pochodna – euceryna. Syntetyczne substancje i alkohole również mogą zostawić ślad na naszej twarzy.

Alergia na kremy do twarzy – objawykremy-do-twarzy

Objawy alergii na kremy do twarzy dotyczą głównie skóry twarzy. Nałożony krem może wywołać jej stan zapalny. Do najczęstszych objawów należy rumień, wysypka, zaczerwienienie czy nawet odbarwienia skóry. Towarzyszą im często takie reakcje jak swędzenie, pieczenie czy opuchlizna. W razie jakichkolwiek niepokojących objawów należy zgłosić się do lekarza, który przepisze nam odpowiednie środki, zmniejszające objawy reakcji alergicznych, wywołanych przez krem.

Wybierając krem do twarzy, warto dokładnie czytać etykiety. Sprawdzając skład kosmetyków, unikniemy nieprzyjemnych objawów alergii. Pamiętajmy, ze skóra twarzy jest delikatna i wymaga właściwej pielęgnacji. Zanim więc kupimy nowy krem do twarzy, sprawdźmy jego skład.