NAJNOWSZE PODRÓŻ I WAKACJE Życie z alergią

Alergia a wakacje pod namiotem – co zabrać ze sobą w apteczce?

wakacje pod namiotem

Wakacje w pełni, więc wiele z nas dopiero wybiera się na urlop. Wyjazd pod namioty to atrakcja zarówno dla dużych jak i małych, także alergików. Alergia a wakacje pod namiotem – co zabrać ze sobą w apteczce?

Alergia a wakacje pod namiotem

Alergia wcale nie wyklucza wakacji pod namiotem. Nadmorska czy leśna przygoda w namiocie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. Już sam fakt spania pod gołym niebem ma swój urok. Wakacje pod namiotem to dla alergika wyzwanie, ponieważ nocleg na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody, wiąże się z bezpośrednim narażeniem na działanie alergenów. Zanim więc wybierzemy się na wakacje, przekonajmy się, co zabrać ze sobą w apteczce, aby uniknąć ewentualnych problemów alergicznych.

Środek na ukąszenia owadów

Komary, meszki, kleszcze czy inne owady potrafią być bardzo uciążliwe. Szczególnie jeśli rozbijemy nasz namiot na łące czy w okolicy wody. I nie chodzi o samo bzyczenie owadów nad uchem, ale ich ukąszenia. Alergia na owady skutkuje zmianami skórnymi, takimi jak świąd czy rumień. Uczula także jad pszczół, os oraz szerszeni. U osób z silną alergią, może pojawić się wstrząs anafilaktyczny, dlatego lepiej spryskać ubranie i namiot środkiem na owady. W razie zabezpieczenia, warto zabrać ze sobą adrenalinę, którą aplikujemy w razie anafilaksji. Lek ten może okazać się naszym ratunkiem, szczególnie w miejscu,do którego trudno będzie się dostać pomocy medycznej.

Wapno

Wapno łagodzi objawy alergii, dlatego należy zapakować je do wakacyjnej apteczki. Po ukąszeniu owadów zwykle pojawia się obrzęk skórny, co złagodzi znany środek. W przypadku alergii kontaktowej z nieznaną roślina, także pomoże nam wypicie wapna. W każdej aptece dostępne jest wapno musujące,które wystarczy rozpuścić w wodzie.

Leki na alergie wziewne

alergia a wakacje pod namiotemW przypadku kataru alergicznego, uczulenia na pyłki, przydadzą się leki na alergie wziewne. Środki przeciwhistaminowe zniwelują objawy alergii i przyniosą szybka ulga. Będziemy mogli cieszyć się wakacyjnym czasem, nie przejmując się ciągłym kichaniem czy problemami z oddychaniem.

Odpowiednio skompletowana apteczka sprawi, że podczas wyjazdu pod namiot będziemy pełni spokoju. Żadne objawy alergii nie będą nam straszne przy takim przygotowaniu. W końcu udajemy się na łono natury, a tam wszystko jest możliwe, także niespodziewane reakcje alergiczne.

Katarzyna Antos