Atopowe Zapalenie Skóry LECZENIE ATOPOWEGO ZAPALENIA SKÓRY

3 kroki w terapii AZS i chorób skóry. Przełomowa receptura Allergoff® Atopy

allergoff atopy

Aby zrozumieć przyczynę dysfunkcji skóry w przebiegu AZS należy poznać procesy w niej zachodzące. Na szczególną uwagę zasługuje naskórek i jego zewnętrzna warstwa zwana rogową, w której zachodzą kluczowe dla tego schorzenia procesy.

Prawidłowo funkcjonujący naskórek u ludzi zdrowych tworzy barierę ochronną dla skóry, stanowiąc swego rodzaju mur ochronny.  Tworzą go komórki zrogowaciałe (korneocyty), pomiędzy którymi znajduje się spoiwo – cement międzykomórkowy (zwany też lipidowym spoiwem komórkowym) pełniący rolę uszczelniacza – zbudowany z cholesterolu, ceramidów i nienasyconych kwasów tłuszczowych.  Dodatkowym wzmocnieniem warstwy rogowej jest pokrywająca ją wydzielina tłuszczowa składająca się z potu i sebum wydzielanego przez gruczoły łojowe skóry.  Cienka emulsja tłuszczowa skóry, dzięki swemu kwaśnemu odczynowi, jest zabójcza dla wielu bakterii i innych zarazków.

W przypadku skóry atopowej  komórki naskórka mają nieregularną budowę i są luźno ułożone, cement międzykomórkowy  nie wypełnia szczelnie przestrzeni  miedzy komórkami,  a płaszcz hydrolipidowy jest niekompletny.  Skóra jest więc jak sito, przez które mogą przenikać alergeny i substancje drażniące powodując stany zapalne. Rezultatem zbyt małej produkcji ceramidów jest nadmierna utrata wody przez skórę, szacuje się, że skóra atopowa traci nawet pięć razy więcej wody niż skóra zdrowa. Działaniem będącym więc ratunkiem dla skóry atopowej jest terapia mająca na celu wsparcie prawidłowych funkcji skóry, które daje stosowanie barierowych preparatów ochronnych.

Allergoff® Atopy – przełomowa receptura, trwała ulga dla skóry             

Barierowa linia Allergoff® Atopy to 3 wyroby medyczne służące do kąpieli, natłuszczania i pielęgnacji skóry atopowej, bardzo suchej oraz wrażliwej oraz wspomagające terapię łuszczycy i łojotokowego zapalenia skóry. Na linię składa się emulsja do kąpieli, oliwka oraz krem i jest pełną kuracją dla skóry ujętą w trzech krokach. Atutem wyrobów jest ich skład opracowany z najwyższą starannością i dbałością o poszczególne potrzeby skóry.

Pierwszy krok – kąpiel i nawilżanie

Wiele dostępnych na rynku środków do mycia ciała zawiera w swoim składzie szkodliwe związki powierzchniowo czynne, które naruszają naturalną barierę lipidową, przez co podrażniają i wysuszają skórę. Jest to szczególnie groźne dla osób ze skórą suchą, wrażliwą (w tym np. dzieci) oraz pacjentów zmagających się z różnego rodzaju chorobami skóry.  Stosowanie codziennych kąpieli leczniczych, które eliminują suchość skóry  jest jednym z najważniejszych elementów leczenia. Allergoff® Atopy Powlekająca emulsja do kąpieli leczniczych zawiera w swoim składzie jedynie łagodne surfaktanty, dlatego nie tylko nie niszczy naturalnego płaszcza ochronnego skóry, a dzięki obecności substancji tłuszczowych  (m.in. olejowego kompleksu Omega plus) wspomaga także jego odbudowę. Zastosowanie substancji silnie nawilżających (takich jak mocznik, liczne oleje naturalne, w tym kompleks DEFENSIL®– PLUS) łagodzi uczucie suchości i świądu po kąpieli.

Ochronne działanie wyrobu jest także związane z obecnością prebiotyku – (Biolin), który wspomaga rozwój prawidłowej flory bakteryjnej, ograniczając rozwój flory patogennej.

Drugi krok- kąpiel i natłuszczanie

Skóra sucha i bardzo wrażliwa podatna jest na podrażnienia mechaniczne i uszkodzenia spowodowane drapaniem, co prowadzi do stanów zapalnych i nadkażeń. Poza leczeniem farmakologicznym istotne jest natłuszczanie i nawilżanie skóry co eliminuje uczucie suchości i świądu skóry. Barierowa Oliwka Allergoff® Atopy jest bogata w naturalne oleje roślinne, w tym olej sojowy, olej z ogórecznika, olej lniany, kompleks olejowy Omega Plus, które bogate są w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) silnie zmiękczające naskórek oraz wzmacniające lipidową barierę ochronną skóry. Olej lniany stanowi bogactwo kwasów Omega 3,6,9 i oprócz działania silnie regeneracyjnego, dzięki zawartości witaminy E ma działania przeciwutleniające.

Trzeci krok – pielęgnacja skóry po kąpieli leczniczej

Allergoff® Atopy Powlekająco barierowy krem do ciała zalecany jest do codziennego stosowania, zarówno po kąpieli jak i w ciągu dnia. Regularne stosowanie kremu przywraca prawidłową funkcję barierową naskórka, eliminuje świąd skóry, uczucie jej suchości i ogólny dyskomfort. Krem, podobnie jak pozostałe wyroby Atopy zawiera kompleks olejowy DEFENSIL®-PLUS, który chroni i regeneruje uszkodzoną barierę skórną, działa przeciwzapalnie, zmniejsza pieczenie, wyraźnie poprawia kondycję skóry. DEFENSIL-PLUS stanowi połączenie oleju z czarnej porzeczki i wyciągu z Cardiospermum zielonego, tropikalne pnącej rośliny, stanowiącego łagodną alternatywę do hydrokortyzonu.

Olej z czarnej porzeczki bogaty jest  w kwasy tłuszczowe OMEGA 3 i 6 – w tym kwas linolowy (niezbędny do budowy ceramidów), kwas y-Linolenowy pobudzający syntezę przeciwzapalnych prostaglandyn i kwas stearydonowy zapobiegający formacji prozapalnych leukotrienów.

Zawiera również, tak jak pozostałe 2 wyroby,  kompleks olejowy OMEGA PLUS, bogaty w NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), których organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie. W skład kompleksu wchodzą olej z orzechów makadamia, olej słonecznikowy, sezamowy, kukurydziany i oliwa z oliwek.

Wpływ olejów roślinnych na skórę ma bardzo szerokie spectrum – zapobiegają one utracie wody przez skórę, hamują proces starzenia się skóry, przywracają zakłóconą równowagę kwasowo-wodno-lipidową, nadają skórze kwaśne pH i wywierają wpływ na powstanie naturalnej mikroflorę skóry. Dodatkowym atutem kremu jest to, szybko się wchłania, nie obciąża skóry i nie pozostawia na niej uczucia lepkości.

Linia Allergoff® Atopy jest połączeniem naturalnych składników oraz nowoczesnych emolientów, wśród których warto wymienić isostearyl isostearate, który cechuje wysoka skuteczność w zapobieganiu utracie wody przez komórki skóry oraz  trójglicerydy kaprylowe-kaprynowe o działaniu natłuszczającym i wygładzającym.

Allergoff® Atopy – linia bez parafiny

Żaden z wyrobów linii Atopy nie zawiera parafiny, oleju mineralnego i wazeliny. Parafina stanowi główny składnik wielu preparatów do pielęgnacji skóry, jest substancją ropopochodną, która w rzeczywistości, przy dłuższym stosowaniu, tworzy na skórze powłokę zaburzającą jej prawidłowe funkcjonowanie. W odróżnieniu od naturalnych olejów parafina nie zawiera żadnych właściwości odżywczych oraz blokuje wchłanianie innych składników

Wyroby Allergoff® Atopy nie zawierają również substancji zapachowych, barwników, parabenów oraz substancji pochodzenia odzwierzęcego.

Wyroby Allergoff® Atopy z uwagi na swe dobroczynne działanie przynoszą trwałą ulgę skórze oraz przyczyniają się do widocznej poprawy kondycji skóry.

Wyroby dostępne są w aptekach i na stronie www.sklep.icbpharma.pl

Tekst sponsorowany

Komentarze (7)

linda

4 lata temu

Jak dostanę dodatek świąteczny, to kupię sobie tę serię:)

emiliana

4 lata temu

Dobrze, że są takie zestawy kosmetyków zapewniające kompleksową ochronę skórze atopowej.

polina

4 lata temu

To prawda, nawet kosmetyki do kąpieli powinny być odpowiednio dobrane i delikatne.

ninoczka

4 lata temu

Ja także jestem przeciwniczką parafiny w kosmetykach, moim zdaniem ona jedynie oblepia skórę:(

emi_78

4 lata temu

Odpowiednio dobrane kosmetyki to podstawa przy AZS.

adelcia

4 lata temu

Dobrze, że teraz są całe zestawy dla atopików.

domi

4 lata temu

ja podejrzewam u siebie azs ale jak to odroznic np od swierzba? objawy podobne

Komentarze są wyłączone.