MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Samochód dla alergika


Samochód dla alergika

W pojeździe, którym porusza się alergik może znajdować się kilka przyczyn wzmagających jego uczulenie. Niektóre z nich możesz zlikwidować sam, a o innych pomyśl, jeszcze zanim zdecydujesz się kupić nowy samochód.

Pierwszą zasadą jest utrzymywanie porządku i pozbywanie się niepotrzebnych rzeczy w kabinie samochodu. Nie rzadziej niż raz na miesiąc rób generalne sprzątanie wnętrza, łącznie z wyciąganiem dywaników i odkurzaniem. Dzięki temu zmniejszysz powierzchnie, na których może osiadać kurz i powstrzymasz rozwój roztoczy.

Jako drugą metodę pozbycia się nieproszonych zapachów i gości w postaci grzybów i bakterii poleca się ozonowanie, wykonywane w niektórych stacjach paliwowych i myjniach. Znakomicie oczyszcza system wentylacyjny, czyści i odświeża wnętrze samochodu.

Ads code goes here

Filtry

Filtr powietrza jest wyjątkowo istotny, ponieważ to w powietrzu znajduje się wiele alergenów. Zadbaj o to, aby był możliwie najlepszej jakości, kontroluj jego stan. Nie możesz dopuścić do sytuacji, w której będzie on zamknięty, dostarczy to pożywki dla pleśni i grzybów.

Samochód dla alergikaDostępne są filtry wykonane z materiału nisko higroskopijnego i antyseptycznego, stworzone z myślą m.in. o alergikach. Takie rozwiązanie blokuje możliwość rozwijania się na w systemie drobnoustrojów. Powstały już nawet aktywne filtry kabinowe, umieszczane w systemach wentylacyjnych pojazdów, których wkłady dezaktywują chemiczne zapachy.

Taki filtr przeciwpyłkowy zainstalowany w samochodzie może zmniejszyć obecność alergenów nawet 60-krotnie!

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij