MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Jak dbać o zabawki dziecka z alergią?


zabawki-dla-alergika

Dziecko, które jest alergikiem stawia rodziców przed trudnym dylematem. Odpowiedzialny rodzic musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bardziej istotne jest dla niego zdrowie dziecka zmagającego się z alergią, czy też jego złe samopoczucie spowodowane brakiem ulubionych zabawek i pluszaków.

Nie trudno jest się domyślić, że najgorzej na zdrowie młodego alergika wpływają szmaciane lalki oraz pluszowe misie, a także takie zabawki które przez swój niecodzienny wymiar lub kształt ciężko jest dokładnie wyczyścić i odkurzyć. Pokój małego alergika z całą pewnością nie powinien być zagracony, dlatego też wszystkie zabawki (nawet to które nie powodują reakcji alergicznych) z których nasze dziecko nie korzysta powinny być z niego wyniesione. Decyzja dotycząca tego co zrobiły z zabawkami należy tylko do nas, możemy je zarówno oddać potrzebującym, jak i zachować je dla innych członków naszej rodziny lub dzieci przyjaciół i znajomych.

Najbardziej odpowiednie zabawki

Z całą pewnością najlepszym towarzyszem zabaw dla małego alergika są zabawki które zbierają najmniej kurzy, a więc te które wykonane zostały z drewna lub plastiku, przy pomocy nietoksycznego kleju oraz farb. Producenci zabawek dla dzieci staja się coraz bardziej świadomi, a co za tym idzie stopniowo zaczynają wprowadzać do swojego asortymentu zabawki przygotowane specjalnie dla dzieci zmagających się z alergią. Jeśli nie chcemy, aby nasze dzieci korzystały tylko z drewnianych zabawek możemy równie dobrze zakupić ich pluszane odpowiedniki wykonane ze specjalnych materiałów hipoalergicznych. Okazuje się, że wybór jest bardzo szeroki i nieograniczony.

Ads code goes here

Jak pozbyć się roztoczy z zabawek?

Sprawa dotycząca czyszczenia zabawek wygląda podobnie jak kwestia związana z sprzątaniem pokoju malucha, trzeba to robić jak najczęściej. Wskazane jest również systematyczne przecieranie każdej z zabawek wilgotną szmatką zbierającą kurze.  Po każdej zabawie zalecane jest również chowanie ich do specjalnych pojemników (najlepiej z tworzywa sztucznego), które będą miały za zadanie ochronę każdej z zabawek przed kurzem i roztoczami. Jeśli zdecydujemy się na pluszowe lalki i misie musimy pamiętać o tym, aby prać je systematycznie (min. raz w tygodniu), w temp. Min. 600, tylko wtedy będziemy mieć pewność, że wszystkie roztocza znajdujące się w nich zginą. Do innych sposobów radzenia sobie ze szkodliwymi roztoczami należy wystawianie pluszaków w lecie na słońce oraz wkładanie ich na dzień, lub dwa do zamrażarki.

Na całe szczęście aktualnie coraz więcej zabawek produkowanych jest z myślą o małych alergikach, dzięki temu możemy  przestać obawiać się, czy nasze dziecko będzie miło spędzało czas podczas zabaw. Należy tylko pamiętać, aby kupować zabawki przeznaczone specjalnie dla małych alergików, najlepiej wykonane z drewna lub hipoalergicznych materiałów.

Jeden komentarz
  1. Dorota Pykacz

    10 kwietnia 2015 at 11:11

    dobrze że o tym piszecie,Państwo.zabawki mieć ,dobre zabawki odpowiednie dla alergika to jedno ale mycie ich to druga bardzo ważna rzecz,oj ważna.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij