MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Dziecko a testy alergiczne


Testy alergiczne u dzieci

Jak przekonać do testu na alergię dziecko, które w przypadku jednego zastrzyku potrafi zrobić awanturę na całą przychodnię?

Skórne testy to jedna ze skuteczniejszych metod rozpoznawania alergii. Dzięki próbce antygenu, wprowadzonej do ciała przez nakłucie skóry specjalną igłą można po reakcji organizmu dowiedzieć się, czy dany czynnik wywołuje uczulenie.

Zanim zastanowimy się nad tym jak skusić nasze dziecko do zrobienia testów, przemyślmy wszystkie za i przeciw. Testy skórne bowiem są skuteczne, ale nie nieomylne, mają też swoje ograniczenia. Nie ma sensu przeprowadzać ich chociażby u dzieci poniżej 3 roku życia. Skóra małego dziecka jest mniej aktywna, w związku z czym ocena takiego testu nie będzie adekwatna do stanu rzeczywistego.

Ads code goes here

Przygotuj malca na test alergiczny

Testy alergiczne u dzieckaStrach dziecka przed ukłuciem igły może nam się wydać przesadzony (w końcu bardziej boli nabijanie sobie siniaków), nie powinniśmy jednak tego bagatelizować. Nie uspokoimy malucha, mówiąc mu, że jego niepokój jest śmieszny – jedynie zburzymy poczucie bezpieczeństwa, które powinien dawać rodzic. Musimy mieć świadomość jak ważny jest tutaj czynnik psychologiczny.

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij