Alergia u dzieci KĄCIK RODZICA

Zimowe atrakcje dla całej rodziny

sanki

Zima raczy nas pięknymi widokami. Oszronione drzewa i ośnieżone szczyty prezentują się przepięknie. To pora roku, która stwarza idealne warunki dla rozrywki na świeżym powietrzu. Zimowe atrakcje dla całej rodziny zapełnią wolny czas, nie tylko podczas ferii.

Zimowe sporty dla amatorów i profesjonalistów

Sporty zimowe to fantastyczny pomysł dla dużych i małych. Dzieci uwielbiają przebywać na śniegu, dlatego warto zabrać je w góry. W takim miejscu na pewno spożytkują swoją energię. Najpopularniejszym wśród zimowych sportów są oczywiście narty oraz snowboard. Każdy może nauczyć się jazdy na takim sprzęcie. Dla dzieci przygotowane są specjalne ośle łączki, gdzie pod czujnym okiem dorosłych czy profesjonalnych instruktorów, można pobrać lekcję jazdy. Dorosłym na pewno spodoba się wypad na narty. A wspólne podziwianie okolicy podczas jazdy wyciągiem narciarskim czy kolejką górską, będzie niezapomnianym przeżyciem.

Wyjście na lodowisko

Jazda na łyżwach to bardzo zgrabny i ciekawy sport. Przypomina jazdę na łyżworolkach, z tym, że kółka zamieniamy na płozy, które pozwalają utrzymanie się na lodowej tafli. W wielu miastach, specjalnie na okres zimy czy ferii powstają otwarte lodowiska, gdzie za symboliczną opłatę, możemy miło i aktywnie spędzić czas, ogrzewając się po wszystkim gorącą czekoladą. Dzieciaki będą zachwycone możliwością szaleństwa na lodowisku.

Sanki

jazda na sankach

Sanki to coś, co przywołuje uśmiech na twarzach nie tylko dzieci ale także dorosłych. Drewniane czy metalowe – najważniejsze to znaleźć dobrą górkę, z której bezpiecznie pozjeżdżamy na białym puchu. Alternatywa dla saneczek jest popularne plastikowe jabłuszko lub foliowy worek. Jazda na sankach to wspaniała zabawa, która nie wymaga dużego nakładu finansowego. Wystarczy ciepło się ubrać i poszukać w pobliskim parku odpowiedniego miejsca, które spełni rolę zjeżdżalni. Podczas takiego wypadu możemy liczyć na mnóstwo radości i świetnej zabawy.

Lepienie bałwana

„Ulepimy dziś bałwana?” – tymi słowami rozpoczyna się jedna z piosenek, z popularnej animacji, która zaskarbiła sobie serca dzieci i dorosłych. Nic dziwnego, ponieważ lepienie bałwana to wspaniała zabawa, która angażuje całą rodzinę. Każda para rąk przyda się, aby wytoczyć odpowiedniego rozmiaru kule. Potem pozostaje je ułożyć i ozdobić marchewką, węgielkami, starą czapką i szalikiem. Nie możemy zapomnieć o rękach, ale te z powodzeniem zastąpią nam gałęzie. Bałwana możemy ulepić na podwórku, w ogrodzie czy też w parku. Nie ważne gdzie, najważniejsze, aby się dobrze bawić w ten zimowy czas.

Kulig

Kulig może mieć dwie formy. Ten tradycyjny odbywa się przy udziale dużych sań i koni, najlepiej wieczorową porą z pochodniami. Niestety nie każdy ma dostęp do takich luksów, które oferują górskie zakątki. Do stworzenia kuligu w nieco nowoczesnej wersji wystarczy pojazd, którym może być niewielki traktor oraz sanki. Sanki przymocowuje się za pomocą liny do pojazdu, tak, aby tworzyły sznur. Podczas jazdy należy uważać na prędkość i pasażerów sań. To zdecydowanie zabawa dla starszych dzieci, ale gwarantujemy, że przysporzy wiele radości.

Bitwa na śnieżki

bitwa na śnieżki

Gdy wokół pod dostatkiem śniegu, atrakcją dla rodziny będzie bitwa na śnieżki. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w nieprzemakalne rękawiczki, dzięki którym nie odmrozimy sobie palców. Przy dużej ilości osób warto podzielić się na dwa obozy. W przypadku małych dzieci, najlepiej ustalić zasady, które miejsca ciała będziemy starali się omijać. Park czy przydomowy ogród z powodzeniem zamieni się w prawdziwe zimowe pole bitwy.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0