Zabawki bezpieczne dla alergika

Rodzice powinni unikać kramów w parku, na których sprzedawane są zabawki nieznanego pochodzenia. Wiele z nich nie posiada stosownych atestów, toteż popołudnie z pieskiem zasilanym bateriami może zakończyć się tragicznie.

Nieprzewidziane zakupy

Trudno odmówić maluchowi nowego autka, gdy to kosztuje kilkanaście złotych. Wielu rodziców wraca z niedzielnego spaceru z zabawkami pochodzącymi z nieprzewidzianych zakupów. Jak przekonać pociechę do rezygnacji z przedmiotu, na której jej zależy?

Zabawki dobrej jakości – zabawki bezpieczne dla alergika

W przypadku zabawek sprawdza się dewiza, iż nie powinniśmy stawiać na ilość, lecz jakość. Osoby, które przestrzegają tej zasady zyskują podwójnie. Z jednej strony mają pewność, iż ich dziecku nic nie grozi. Z drugiej łatwiej im utrzymać porządek.

Znaczenie atestu

O ile rodzice coraz częściej zwracają uwagę, czy zabawka posiada stosowne atesty, o tyle dalsi krewni często nie zdają sobie sprawy, że nowe autko stanowi poważne zagrożenie dla malucha. Warto wyłuszczyć swoje stanowisko bliskim. Podajmy im argumenty, które przemawiają za zakupem jednej, sprawdzonej zabawki.

Zabawki pachnące farbą

W związku z tym, iż zakup lalki w sklepie cieszącym się dobrą opinią nie gwarantuje nam braku reakcji alergicznej, powinniśmy przestrzegać kilku zasad. W miarę możliwości unikajmy zabawek, które roztaczają wokół siebie silną, chemiczną woń. Stanowią one bogate źródło alergenów. Skoro jakiś przedmiot pachnie farbą, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że u malucha pojawi się wyprysk kontaktowy.