Alergia u dzieci POKÓJ I ZABAWKI

Zabawki bezpieczne dla alergika

Zabawki bezpieczne dla alergika

Rodzice powinni unikać kramów w parku, na których sprzedawane są zabawki nieznanego pochodzenia. Wiele z nich nie posiada stosownych atestów, toteż popołudnie z pieskiem zasilanym bateriami może zakończyć się tragicznie.

Nieprzewidziane zakupy

Trudno odmówić maluchowi nowego autka, gdy to kosztuje kilkanaście złotych. Wielu rodziców wraca z niedzielnego spaceru z zabawkami pochodzącymi z nieprzewidzianych zakupów. Jak przekonać pociechę do rezygnacji z przedmiotu, na której jej zależy?

Zabawki dobrej jakości – zabawki bezpieczne dla alergika

W przypadku zabawek sprawdza się dewiza, iż nie powinniśmy stawiać na ilość, lecz jakość. Osoby, które przestrzegają tej zasady zyskują podwójnie. Z jednej strony mają pewność, iż ich dziecku nic nie grozi. Z drugiej łatwiej im utrzymać porządek.

Znaczenie atestu

O ile rodzice coraz częściej zwracają uwagę, czy zabawka posiada stosowne atesty, o tyle dalsi krewni często nie zdają sobie sprawy, że nowe autko stanowi poważne zagrożenie dla malucha. Warto wyłuszczyć swoje stanowisko bliskim. Podajmy im argumenty, które przemawiają za zakupem jednej, sprawdzonej zabawki.

Zabawki pachnące farbą

W związku z tym, iż zakup lalki w sklepie cieszącym się dobrą opinią nie gwarantuje nam braku reakcji alergicznej, powinniśmy przestrzegać kilku zasad. W miarę możliwości unikajmy zabawek, które roztaczają wokół siebie silną, chemiczną woń. Stanowią one bogate źródło alergenów. Skoro jakiś przedmiot pachnie farbą, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że u malucha pojawi się wyprysk kontaktowy.

Drewniane klocki

Świetnie sprawdzają się zabawki wykonane z naturalnych tworzyw. Drewniane klocki są bezpieczniejsze od swoich plastikowych odpowiedników. Jednocześnie charakteryzują się większą trwałością.

Własnoręcznie uszyty pluszak

Jeśli babcia lub ciocia posiada zdolności krawieckie, namówmy ją do uszycia pluszaka. W związku z tym, iż mamy wpływ na wybór materiału, możemy uniknąć tkanin barwionych syntetycznymi substancjami.

Zabawki ręcznie robione

O skonstruowanie domku dla lalek możemy poprosić dziadka majsterkowicza. Zabawki wykonane z sercem są niezwykle atrakcyjne dla maluchów. Nasza pociecha będzie miała pewność, iż jej domek jest unikatowy.

W przypadku alergików świetnie sprawdzają się zabawki wykonane ręcznie przez członków rodziny. Szyjąc pluszaka czy konstruując domek dla lalek, możemy zminimalizować ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji. Unikajmy przedmiotów, które pachną farbą i nie posiadają wymaganych atestów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *