Ciąża i dziecko

Wygraj kwartalną prenumeratę czasopisma Moje maluchy!

moje maluchy

Specjalnie dla czytelników portalu Mojealergie.pl wydawnictwo edukacyjne Nowa Era ufundowało trzy kwartalne prenumeraty czasopisma Moje maluchy. Już dziś weź udział w naszym konkursie i wygraj jedną z nich!

Moje maluchy to pierwsze na rynku w pełni obrazkowe czasopismo dla dzieci w wieku przedszkolnym, inspirujące do samodzielnej pracy, łączące rozrywkę i edukację. Pismo, którego hasłem przewodnim jest “Tu instrukcja obrazkowa zastępuje słowa”, zadebiutowało na rynku prasowym 29 maja. Nad przygotowaniem miesięcznika Moje maluchy pracują eksperci największego w Polsce wydawnictwa edukacyjnego Nowa Era: redaktorzy specjalizujący się w edukacji przedszkolnej i zespół związany z kultowym pismem Świerszczyk.

Magazyn Moje maluchy inspiruje dzieci do samodzielnej zabawy, pomaga w kształtowaniu percepcji wzrokowej i nabywaniu sprawności manualnej oraz przygotowuje je do nauki pisania i logicznego myślenia. Każdy numer zawiera 24 kolorowe, wielkoformatowe plansze – strony z ilustracjami i prostymi zadaniami do wykonania (np. rysowanie po śladzie, kolorowanie wg kodu, wyszukiwanie elementów, dopasowywanie naklejek wg różnych instrukcji). Dzieci mogą spróbować rozwiązać je samodzielnie (wspierając się instrukcją obrazkową) lub poprosić o pomoc rodziców. Dzięki temu jednocześnie bawią się i przyswajają nowe zdolności. Według specjalistów pracujących nad pismem to jedna ze skuteczniejszych metod nabywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności.

– Kiedy wszyscy literolubni żyli majowymi targami książki, my wysyłaliśmy do drukarni pierwszy numer magazynu bez liter! To miesięcznik dla dzieci w wieku od dwóch lat, w którym obrazkowe instrukcje zastępują słowa. Dzięki temu nieczytające jeszcze dzieciaki mogą rozwiązywać zadania logiczne, ćwiczyć łapki w rysowaniu i kolorowaniu i wykonywać mnóstwo fajnych, rozwojowych aktywności – komentuje redaktor naczelna Moich maluchów Małgorzata Węgrzecka, która szefuje również redakcji Świerszczyka.  – W Nowej Erze wiemy, jak ważny jest dobry start dziecka, umożliwiający pełny rozwój drzemiącego w nim potencjału. Na dodatek w opinii rodziców na rynku prasowym wciąż brakuje wartościowych czasopism dla najmłodszych, które w wyważony sposób łączyłyby zarówno rozrywkę, jak i edukację. Podjęliśmy wyzwanie i opracowaliśmy “Moje maluchy” – coś dopasowanego do młodego odbiorcy, z mądrą, rozwijającą treścią – dodaje Węgrzecka.

Miesięcznik jako jedyny na rynku dostępny jest w dwóch niestandardowych rozmiarach – tzw. Dużym (33 cm wysokości) i Ogromnym (38 cm wysokości). Oba formaty umożliwiają lubianą przez dzieci zabawę dywanową. Za stronę graficzną i rysunki do Moich maluchów odpowiada znana ilustratorka Anna Gensler specjalizująca się w twórczości dla najmłodszych dzieci.

– Ilustracja dla najmłodszych dzieci powinna być przede wszystkim pozytywna. Chodzi o to, aby wywoływać i kształtować w dziecku dobre emocje. Dziecko posiada bardzo bogatą wyobraźnię. W najprostszych kształtach, czy plamach kolorystycznych potrafi dopatrzyć się czegoś więcej. Dlatego ważne jest, aby obrazy, na które patrzy nie były zbyt skomplikowane. Proste kształty, nasycone, czyste kolory i kontrasty kolorystyczne odgrywają bardzo ważną rolę podczas tworzenia takich ilustracji – tłumaczy Anna Gensler.

Ilustracje dla pisma Moje maluchy to duże kolorowe obrazy, w które wkomponowane są przeróżne ciekawe ćwiczenia dla najmłodszych dzieci – od kolorowania, obrysowywania po naklejanie naklejek. Przyjacielscy bohaterowie tych ilustracji towarzyszą i wspierają młodych odbiorców podczas rozwiązywania zadań. Wartością unikatową pisma są duże oryginalne instrukcje, które za pomocą samych obrazków pokazują dziecku, jak krok po kroku wykonać dane ćwiczenie. To także doskonały punkt wyjścia do wspólnej rozmowy rodziców z dziećmi i snucia własnych opowieści.

Miesięcznik Moje maluchy przeznaczony jest dla dzieci od 2 roku życia. Cena pierwszego numeru wynosi 7,50 zł, kolejnych 8,50 zł, a w prenumeracie 6,90 zł. Objętość pisma –  24 strony + 30 naklejek. Miesięcznik dostępny jest w kioskach i salonach prasowych oraz w prenumeracie na stronie www.mojemaluchy.pl.

 

Wygraj kwartalną prenumeratę miesięcznika Moje maluchy!

Aby zdobyć jedną z trzech kwartalnych prenumerat miesięcznika Moje maluchy, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

  • Jakie zabawy edukacyjne dostarczają Twojemu dziecku najwięcej frajdy?

 

Spośród nadesłanych odpowiedzi nagrodzimy najciekawsze. Na zgłoszenia czekamy do 28 czerwca br. do godziny 23:59 – odpowiedzi prosimy przesyłać na maila akcja@mojealergie.pl, wpisując w tytule wiadomości „Moje maluchy”.

Życzymy powodzenia!

Regulamin

Spośród odpowiedzi nadesłanych do 28.06.2018 r. do godz. 23:59 Redakcja nagrodzi najciekawsze.

Organizatorem konkursu jest portal Mojealergie.pl.

Nagrodami w konkursie są trzy kwartalne prenumeraty miesięcznika Moje maluchy.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca czerwca br., a jego wyniki opublikowane na portalu Mojealergie.pl.

Nagrody zostaną wysłane do laureatów przez wydawcę miesięcznika Moje maluchy: numer 2 do 6 lipca, numer 3 do 6 sierpnia, numer 4 do 6 września.

Reklamacje dotyczące wyłonienia laureatów można zgłaszać na adres mailowy: akcja@mojealergie.pl

W przypadku nieodebrania nagrody przez laureata, Redakcja wybierze i nagrodzi uczestnika, który przesłał najciekawszą wypowiedź spośród osób nienagrodzonych.

Nagroda nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.

Przesłanie zgłoszenia konkursowego jest równoznaczne z oświadczeniem, iż wypowiedź konkursowa nie została stworzona przez osoby trzecie.

Komentarze (4)

bella

3 lata temu

Zgłoszenie wysłane;) Teraz czekam już tylko na rozstrzygnięcie.

andzia

3 lata temu

Chętnie kupię tę gazetkę swojej córce:)

viola_s

3 lata temu

Takie edukacyjne gazetki są potrzebne:)

tijana

3 lata temu

Zgłoszenie wysłane;)

Zostaw komentarz