pierwszy krok w azs

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła, nawrotowa choroba skóry, która objawia się bardzo przykrymi dolegliwościami. Występuje zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Z AZS ma do czynienia rodzic co piątego maluszka, który cierpi na bardzo nasilony, dokuczliwy świąd. Skóra atopików staje się sucha, skłonna do podrażnień, często występują na niej grudki i pęcherzyki. Na ich bazie rozwinąć się może dodatkowo stan zapalny, wywołany zakażeniami bakteryjnymi lub grzybiczymi. Rodzice dzieci z atopowym zapaleniem skóry czują się zagubieni. Często nie wiedzą, jak pomóc swojemu maluchowi. W odpowiedzi na ich wątpliwości powstała strona Pierwszy Krok w AZS, która stanowi kompendium rzetelnej wiedzy o tej chorobie.

 

Pierwszy Krok w AZS – przewodnik dla rodziców atopików

Atopowe zapalenie skóry występuje u co piątego dziecka w Polsce. Rodzice atopików często czują się bezradni, gdy słyszą taką diagnozę. Liczne zmiany skórne u malucha, jego problemy ze snem i samopoczuciem pogłębiają tylko ich bezsilność. Dodatkowo otrzymują wiele sprzecznych informacji co do leczenia i pielęgnacji skóry atopowej swojego dziecka. Aby rozwiać ich wątpliwości, powstała strona Pierwszy Krok w AZS. Stanowi ona kompendium rzetelnej i kompleksowej wiedzy na temat atopowego zapalenia skóry. Strona zawiera wiele sprawdzonych porad ekspertów z zakresu m. in. alergologii,  psychologii, dietetyki czy dermatologii. Jeśli nurtuje nas jakieś pytanie, na które nie znajdziemy odpowiedzi w serwisie, możemy w prosty sposób zadać je profesjonaliście za pomocą formularza. Na stronie zamieszczone są również artykuły, które w przystępny i dogłębny sposób przybliżają nam tematykę AZS, jego objawów, przyczyn i sposobów leczenia. Co zrozumiałe, rodzice atopików często czują się trochę osamotnieni ze swoim problemem. Na szczęście umieszczone w serwisie historie osób borykających się z podobnymi kłopotami mogą podnieść ich na duchu. Jeśli szukasz kompleksowego źródła wiedzy na temat AZS oraz wsparcia specjalistów i innych rodziców – strona Pierwszy Krok w AZS jest właśnie dla ciebie.

Wielkie Testowanie produktów Latopic®

W ramach kampanii Pierwszy Krok w AZS rusza Wielkie Testowanie produktów Latopic®. Akcja przeznaczona jest dla rodziców maluszków cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Jedyne, co muszą zrobić, to wypełnić ankietę dostępną na stronie. Należy ją uzupełnić do północy 23.10.2016. Spośród osób biorących udział w akcji Komisja Konkursowa wybierze 100 rodziców, którym prześle wszystkie produkty z linii Latopic®. Zwycięzcy będą mieli trzy miesiące na ich wypróbowanie, a w międzyczasie zostaną poproszeni o wypełnianie formularza opiniującego. Wybrane osoby będą testować wszystkie preparaty Latopic®Latopic® doustny oraz Latopic® emolienty (Krem do twarzy i ciała, Emulsję do ciała, Emulsję do kąpieli, Regenerujący krem do rąk oraz Żel do mycia ciała i włosów). Trzy rodziny, które podzielą się najciekawszymi opiniami, zostaną nagrodzone rocznym zapasem preparatów Latopic®. Będą również miały szansę na udział w filmiku opowiadającym o ich zmaganiach z AZS.

Organizatorem akcji jest producent linii  Latopic®, która wyróżnia się na rynku preparatów dla atopików. Produkty Latopic® są wyjątkowe, ponieważ zostały stworzone z myślą o polskich dzieciach cierpiących na atopowe zapalenie skóry.

Należy pamiętać, aby do leczenia AZS podejść kompleksowo. Dzięki preparatom Latopic® jest to możliwe. Latopic® doustny działa od wewnątrz na przyczyny alergii – kolonizuje mikroflorę jelit, uszczelnia barierę jelitową, wpływa na dojrzewanie układu immunologicznego. Latopic® emolienty działają z kolei od zewnątrz na objawy alergii, dbając o poprawne nawilżenie, natłuszczenie i wygląd skóry.

Latopic® doustny

To trzy wyjątkowe szczepy bakterii probiotycznych, które zostały  przebadane pod kątem alergii pokarmowej i AZS, z udziałem polskich dzieci.  Szczepy bakterii zawarte w Latopic® wpływają na równowagę immunologiczną, uszczelniają barierę jelitową, chroniąc przed przenikaniem alergenów i bakterii chorobotwórczych. Latopic® poprzez swoje działanie, wpływa na zmniejszenie rozległości i nasilenia zmian skórnych. Co ważne Latopic® to trzy polskie szczepy bakterii probiotycznych, dostosowane do mikroflory jelitowej polskich dzieci.

Latopic® emolienty

Jako jedyne zawierają metabolity bakterii Lactobacillus, które pomagają ograniczać rozwój gronkowca złocistego, stanowiącego główną przyczynę nadkażeń bakteryjnych u chorych na AZS. Dzięki obecności dwóch składników przeciwświądowych szybko łagodzą świąd, a precyzyjnie dobrane składniki aktywne działają aż na 7 różnych płaszczyznach, między innymi nawilżają, łagodzą podrażnienia, dostarczają niezbędne lipidy międzykomórkowe. Emolienty Latopic® to preparaty przeznaczone od 1. dnia życia, bez substancji zapachowych, sztucznych barwników i konserwantów.

Aby przekonać się o szczególnym działaniu linii Latopic® zapraszamy do udziału w akcji Wielkie Testowanie. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie.

wielkie-testowanie-latopic

Tekst sponsorowany