Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Rzeczy zakazane podczas ciąży

rzeczy zakazane podczas ciąży

Kobieta w ciąży musi przestrzegać pewnych zasad, które dotyczą głównie diety i jej aktywności. Istnieje lista, na które znalazły się rzeczy zakazane podczas ciąży, Jeśli planujesz dziecko, koniecznie zapoznaj się z jej treścią!

Kobieta podczas ciąży

Panie, które wyczekują na poród i przyjście na świat wymarzonego dziecka, są w szczególnym okresie. Ciąża nie jest bowiem chorobą, a czasem, kiedy w organizmie kobiety kiełkuje nowe życie, które po 9 miesiącach ujrzy światło dzienne. Kobieta podczas ciąży zwykle wygląda kwitnąco i pięknie. To zasługa hormonów oraz radości, która nie opuszcza kobiety w wyjątkowym stanie. Okres ciąży wymaga szczególnej dbałości o zdrowie i to podwójnie. Musimy pamiętać, że nie tylko odżywiamy siebie, ale także dziecko. Wszystko co robimy ma znaczenie, dla jego przyszłego rozwoju i zdrowia.

Rzeczy zakazane podczas ciąży

Wiele mówi się na temat tego, co kobieta może a czego nie w czasie ciąży. Nie wszystkie informacje do końca są prawdziwe, dlatego warto je zweryfikować. Istnieją pewne produkty, których kobieta w ciąży powinna unikać, lecz nie należy popadać w paranoję. Lekarz zawsze wskaże kobiecie właściwe produkty, które powinny być obecne w zdrowej diecie praz te, których kobieta nie może spożywać. Co takiego znajduje się na zakazanej liście?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak przetworzona żywność wpływa na nasz organizm. Od niej tyjemy, mamy cukrzycę czy problemy z cerą. Izomery trans kwasów tłuszczowych są obecne w tego typu jedzeniu, po które tak chętnie sięgamy. Szkodliwe tłuszcze przechodzą przez łożysko, więc wpływają na rozwój dziecka. To one odpowiedzialne są za zaburzenia rozwoju płodu czy atopię. Produkty smażone w głębokim tłuszczu, ciastka, chipsy czy inne niezdrowe i tłuste smakołyki to źródło utwardzonych tłuszczy, które absolutnie nie służą kobiecie w ciąży.

Na liście zakazanych produktów znajdziemy także surowe mięso, ryby oraz jaja. Sushi czy tatar to być może pyszne smakołyki, jednak panie w błogosławionym stanie, muszą zrezygnować z nich na czas ciąży. Jeśli już wybieramy ryby czy mięso, niech będą to ugotowane produkty a nie surowe.

Nadmiar cukru to kolejny punkt na ważnej liście. Zbyt duży poziom glukozy we krwi sprzyja przybieraniu na wadze oraz rozwoju cukrzycy ciężarnych. To z kolei, może oddziaływać na rozwój naszego dziecka. Lepiej pohamować się przed spożywaniem niekontrolowanych ilości słodyczy, co wyjdzie na dobre i naszej sylwetce i maluszkowi.

Ale rzeczy zakazane podczas ciąży, to nie tylko produkty spożywcze, alkohol czy inne używki. Zaliczy do nich również zachowania, które mogłyby przyczynić się do kłopotów zdrowotnych i powikłań ciąży. A przecież zależy nam, na zdrowej i bezpiecznej ciąży. Dlatego panie w tym okresie powinny unikać gorących i długich kąpieli, ponieważ niesie to ryzyko poronienia i zasłabnięcia. Wizyta na solarium czy długie godziny spędzone na plaży nie są najlepszym pomysłem w ciąży. Promieniowanie słoneczne może doprowadzić do odwodnienia i osłabienia organizmu. Wysiłek fizyczny to jeden z ważniejszych punktów, których kobieta w ciąży powinna unikać. Dźwiganie ciężarów w takim stanie, może doprowadzić do krwawienia, bólu pleców a nawet poronienia. Ciężkie zakupy czy przestawienia mebli zostawmy więc tym, którzy mają siłę i zdrowie. Noszenie wysokich obcasów nie służy kręgosłupowi, dlatego lepiej zamienić je na wygodne i stabilne obuwie. Baleriny nie odejmą nam urody a nasze stopy na pewno poczują w nich niesamowitą ulgę.

podczas ciążyRzeczy zakazane podczas ciąży to bardzo ważny zbiór zasad i zachowań, na które kobieta musi zwrócić szczególną uwagę. W razie wątpliwości, co do spożywanych produktów, zawsze warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciążę. Przyszła mama powinna zapewnić swojemu dziecku zdrowie, a może zrobić to tylko, zaczynając o siebie samej.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *