przyjęcie

Przyjęcie dla dzieci to dla rodziców często dość spore wyzwanie. W końcu trudno sprostać oczekiwaniom najmłodszym, to najbardziej wymagający krytycy. Podpowiadamy, jak zorganizować przyjęcie z okazji Halloween. Jakie atrakcje zaproponować dzieciom, by na długo je zapamiętały?

Halloween

Halloween odnosi się do święta zmarłych, jest obchodzony w przedostatni dzień października. Święto bardzo mocno jest zakorzenione w kulturze amerykańskiej. W Stanach, każdego roku tysiące dzieci i dorosłych wychodzą w kolorowych przebraniach, by zbierać słodycze i uczestniczyć w licznych balach. Halloween to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy, szczególnie dla najmłodszych. Z tej okazji warto wyprawić przyjęcie. I wcale nie musimy wydać na nie majątku. Kilka kreatywnych pomysłów pozwoli zorganizować nam niezapomniane przyjęcie z okazji Halloween.

Wspólne zdobienie dyni

Dynia to nieodłączny element Halloween. Powycinane dynie różnych rozmiarów zdobią ogrody i wejścia do domów. Przy okazji przyjęcia dla dzieci, warto wykorzystać ten motyw. W wycinaniu oczywiście pomogą dorośli, ponieważ posługiwanie się ostrymi narzędziami bywa niebezpieczne. Najmłodsi uczestnicy zabawy mogą namalować na dyni śmieszne lub straszne miny. Zabawę najlepiej przeprowadzić w przydomowym ogrodzie, ponieważ nasze maluchy z pewnością przy niej nieco pobrudzą. Efektem końcowym będzie zapalenie w dyniach świeczek, które wieczorem z pewnością zrobią ogromne wrażenie na dzieciakach i dorosłych.

Papierowe dekoracje

Jak tanim kosztem ozdobić wnętrze na Halloween? Stworzyć dekoracje z papieru. W każdym domu, gdzie są dzieci nie brakuje papieru,ponieważ maluchy z reguły chętnie sięgają po kredki i flamastry. Kolorowe i białe kartki będą doskonałym materiałem na dekoracje. Z białych możemy wyciąć duchy w różnych kształtach. Czarne kartki posłużą nam do narysowania kotów i strasznych domów, zaś z pomarańczowych wytniemy dynie. Wycięte dekoracje wystarczy porozwieszać je na meblach i porozkładać na stole.

Straszne słoiki

Zwykłe kubki czy szklanki, na tak wyjątkowym przyjęciu zastąpią nam słoiki, które własnoręcznie ozdobimy. Wystarczy namalować na nich czarnym flamastrem wzór dyni, głowy Frankensteina czy wiedźmy. Tak przygotowane słoiki wypełniamy sokiem z marchewki, czy zielonym koktajlem, dodajemy słomki do napojów i strasznie pyszne drinki gotowe. Gwarantujemy, że dzieciaki będą zachwycone, a nasz budżet w ogóle tego nie odczuje.

Słodkie i słone przekąski

przyjęcie z okazji HalloweenDobrym rozwiązaniem na Halloweenowe przyjęcie będzie popcorn. Kosztuje niewiele, a bez trudu przygotujemy go w mikrofali. Innym pomysłem są muffiny, które po upieczeniu możemy ozdobić, tworząc z czekolady wzór pajęczyny. Parówki w cieście, z odrobiną ketchupu spełnią rolę palców, a banany pokrojone na połówki staną się duchami. Ze słonych paluszków i żółtego sera oraz szczypiorku wykonamy miotły. Pomysłów jest wiele, wystarczy ruszyć głową i dać się ponieść fantazji.

Katarzyna Antos