Alergia u dzieci KĄCIK RODZICA NAJNOWSZE

Przedszkole dla alergika

przedszkole

Wybór przedszkola to dla rodziców bardzo ważna decyzja. W przypadku alergika nie jest on łatwy. Jakie przedszkole wybrać?

Alergik idzie do przedszkola

To ważny moment nie tylko dla rodziców ale przede wszystkim dla dzieci. Przedszkole to nowy etap w życiu malucha. Wczesne wstawanie, dostosowanie się do nowych zasad i zabawa w grupie rówieśniczej. Czas spędzony w przedszkolu jest zazwyczaj bardzo ciekawy i radosny. Nowe wrażenia i znajomości są często przyjaźniami na późniejsze lata życia dziecka. W przedszkolach nie brakuje także alergików. W związku z tym powstają także specjalistyczne placówki, które dostosowują się do różnych potrzeb dzieci.

Państwowe przedszkole

Publiczne przedszkole to najprostsze rozwiązanie, dostępne dla wszystkich dzieci. W takiej palcówce nie ma żadnego podziału czy specjalnych względów. Przedszkolanki opiekują się dziećmi w sposób jednakowy. Jako rodzice alergików, nie możemy oczekiwać, że placówka zmieni cały jadłospis dla naszego dziecka czy wyrzuci pluszowe zabawki. Oczywiście możemy porozmawiać z opiekunkami na temat alergii dziecka i niepokojących objawów, co może spowodować bardziej komfortowy czas w przedszkolu.

Przedszkole ekologiczne

Takie przedszkole jest idealne dla rodziców, którzy pragną wychować dziecko w ekologicznych duchu. Nie znajdziemy tam śmieciowego jedzenia ani sztucznych materiałów. Otoczenie jest bardziej bezpieczne i przyjazne dla alergików, więc warto poszukać takiego miejsca dla swojej pociechy. Dodatkowo, dziecko zdobędzie w nim wiedzę na temat ochrony środowiska.

Przedszkole wegetariańskie

alergik

Przy alergii pokarmowej na produkty zwierzęce, rozwiązaniem będzie przedszkole wegetariańskie. Powstaje coraz więcej takich palcówek, ponieważ rodzice chcą mieć całkowity wgląd w odżywianie dzieci. Przedszkole wegetariańskie, bardzo często umożliwia indywidualne skomponowanie jadłospisu malucha. Nie znajdą się w nim szkodliwe alergeny, więc nie musimy martwić się o reakcje alergiczne. Opiekunowie zwracają uwagę na dzieci z alergią, więc w takie ręce możemy powierzyć ich bezpieczeństwo.

Wybór przedszkola jest trudny, ale najważniejsze jest zdrowie naszego dziecka. Alergia powinna pomóc w doborze właściwej placówki. W odpowiednim miejscu, nasz maluch będzie czerpał radość z wartościowego czasu, bez zmartwień na temat alergii.

Katarzyna Antos