Problemy dorastających alergików

Alergia w młodym wieku

Osoby, które borykają się z alergią od wczesnego dzieciństwa łatwiej uczą się z nią żyć i szybciej dostosowują się do nowej sytuacji. Mimo to dzieci są też bardzo wrażliwe psychicznie i podatne na oddziaływanie swojego lokalnego środowiska.

Alergia wymaga zachowania większej ostrożności, nakłada na chorego obowiązek regularnego przyjmowania leków, a także powoduje ogromny psychiczny dyskomfort związany z lękiem przed ostrymi i niespodziewanymi reakcjami organizmu.

REKLAMA

Choroba powoduje duży stres u młodych ludzi. To wszystko sprawia, że alergicy mogą mieć poczucie niedoskonałości względem swoich rówieśników.

Problemy dorastających alergików

Kompleksy alergików

Młodzi alergicy narzekają najczęściej na trudności w koncentracji i problemy w nauce, szybkie męczenie się, częste zmiany nastrojów i kłopoty ze snem. Wśród młodzieży z alergią dużo częściej występują objawy depresji, lęki i silny niepokój związany z własnym stanem zdrowia oraz akceptacją rówieśników.

Uczniowie borykający się z problemami alergicznymi mogą rzadziej angażować się w aktywność społeczną i rzadziej uprawiają sport. Są znacznie bardziej nieśmiali i częściej mają problemy z koncentracją i skupieniem na jednej rzeczy.

Jednak głównym obszarem kompleksów u dzieci jest przede wszystkim fakt, że nie mogą robić tego samego, co ich rówieśnicy oraz muszą bardziej uważać na swoje zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here