Atopowe Zapalenie Skóry LECZENIE ATOPOWEGO ZAPALENIA SKÓRY NAJNOWSZE

Poznaj opinie rodziców nt. emolientów Latopic®! Przedstawiamy wyniki testów konsumenckich

leczenie AZS

W przypadku atopowego zapalenia skóry (AZS) mamy do czynienia z jedną z najbardziej rozpowszechnionych chorób alergicznych skóry. Choć w większości przypadków pierwsze objawy tej przypadłości pojawiają się już we wczesnym dzieciństwie, choroba może wystąpić także u osób dorosłych, które nigdy nie borykały się z uczuleniem.

Atopowe zapalenie skóry to choroba o charakterze nawrotowym, w przypadku której na zmianę występują okresy wyciszenia oraz nasilenia objawów AZS. W przypadku AZS obserwuje się zaburzenia w funkcjonowaniu systemu odpornościowego oraz zmiany w budowie i fizjologii skóry. Osoby z atopowym zapaleniem skóry bardzo często skarżą się na dokuczliwy świąd, zaczerwienienie i suchość skóry.  Szacuje się, iż co piąty mieszkaniec globu, zmaga się z atopowym zapaleniem skóry. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż chorobę tę znacznie częściej stwierdza się w krajach wysoko rozwiniętych i rozwijających się.  W Europie z atopowym zapaleniem skóry zmaga się 12% społeczeństwa, z czego większość stanowią kobiety.

W walce z AZS kluczową rolę odgrywa właściwa i systematyczna pielęgnacja zmienionej chorobowo skóry.  Z roku na rok wzrasta liczba dzieci borykających się z tą chorobą, w związku z tym w październiku bieżącego roku na portalu Mojealergie.pl ogłosiliśmy nabór do testów konsumenckich emolientów Latopic®. Na specjalnie utworzone konto napłynęło wiele zgłoszeń, spośród których w oparciu o wypełnione ankiety rekrutacyjne wybrano 10 uczestników akcji. Przez miesiąc stosowali oni emolienty Latopic®, po czym ocenili zapach, działanie i konsystencję poszczególnych produktów.  Celem niniejszego artykułu jest zebranie i przedstawienie opinii uczestników testów.

Do każdego z 10 uczestników akcji został wysłany zestaw emolientów Latopic®, w którego skład wchodziły następujące produkty:

  • krem do twarzy i ciała
  • emulsja do ciała
  • emulsja do kąpieli.

Linia emolientów Latopic® powstała z myślą o codziennej pielęgnacji skóry atopowej, suchej i skłonnej do podrażnień. To jedyne preparaty dostępne na rynku, w których składzie znajdziemy metabolity Lactobacillus sp. ograniczające rozwój gronkowca złocistego, czyli bakterii zaostrzającej objawy AZS.  Poniżej przedstawiamy opinie rodziców, którzy przez miesiąc regularnie stosowali emolienty Latopic®. W jaki sposób produkty  te wpłynęły na stan skóry ich dzieci?

emolienty Latopic

Opinie rodziców nt. emolientów Latopic®

„U synka zaobserwowałam zdecydowanie mniejsze zaczerwienienia skóry na policzkach, na szyi, w zgięciach rączek i nóżek, czy też na pośladkach. Poza tym skóra jest znacznie bardziej nawilżona. Synek mniej się drapie, przez co ma gładką buzię. Wcześniej wyglądał tak, jakby go kot podrapał, ale swędzenie było mocne i dlatego drapał się po buzi. Bardzo dziękuję za możliwość przetestowania emolientów. Byłam na Dniach Alergii na Stadionie Narodowym i tam z przyjemnością odwiedziłam stoisko Latopic”podkreśla  Karolina.

„Podczas stosowania emolientów Latopic nastąpiła duża zmiana w wyglądzie skóry dziecka. Zauważyłam, że im częściej używa się np. kremu, tym skóra robi się bardziej delikatna, mniej zaczerwieniona.  W przypadku podrażnień, pękania skóry dziecko łagodniej znosi te nieprzyjemne dolegliwości. W momencie, gdy skóra bardzo swędzi, smarowanie kremem przynosi dużą ulgę. Również emulsja do kąpieli i emulsja do ciała spełniają dobrze swoją rolę. Stosowanie łącznie kosmetyków Latopic przynosi naprawdę dobre efekty . Dziękuję za możliwość testowania tych kosmetyków”zaznacza Monika.

„Z przyjemnością zauważyłam stopniową redukcję swędzenia i zaczerwieniania w miejscach atopowo podrażnionych u dziecka. W przeszłości zdarzało się, że dziecko reagowało płaczem na emolienty w postaci balsamu, skarżyło się na „szczypanie”, natomiast przy serii Latopic nakładanie emolientu na skórę nie stanowiło najmniejszego problemu i przynosiło w krótkim czasie ulgę”deklaruje Aneta.

„Cała seria emolientów Latopic spełnia wszystkie wymagania skóry dotkniętej AZS. Kosmetyki Latopic stanowią doskonałe uzupełnienie kuracji lekami przy  dolegliwościach związanych z atopią. Produkty mają również wygodne opakowania i są stosunkowo wydajne” twierdzi Marta.

„Najważniejsze dla mojego dziecka było to, iż emolienty Latopic nie powodują pieczenia, można było smarować się nimi do woli.  Świąd, niestety, nie ustąpił, ale na to nic nie pomaga. Nawilżenie ciała ładne, emulsja do kąpieli również się sprawdziła”podkreśla Jolanta.

„Dzięki regularnemu stosowaniu emolientów Latopic skóra jest dobrze nawilżona, a zaczerwienienia mniejsze. Zniknęły również czerwone otarcia na skroniach i na karku”deklaruje Patrycja.

„Zarówno krem, jak i emulsja do ciała bardzo ładnie nawilżają skórę i doskonale neutralizują uciążliwy świąd. Skóra jest gładka i świetnie nawilżona”zaznacza Katarzyna.

„Stan skóry znacznie się poprawił. Jest duża różnica w porównaniu do stosowania zwykłych kremów. Emolienty Latopic odpowiadają maluszkowi w 100%!”twierdzi Luiza.

„Jestem bardzo zadowolona ze stosowania emolientów Latopic.  Szybko można dostrzec poprawę stanu skóry. Jest ona gładka i dobrze nawilżona” podkreśla Agnieszka.

Recenzje uczestników testów

Uczestnicy testów chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi emolientów Latopic® z innymi rodzicami za pośrednictwem fanpage`a Uczuleni i komentarzy pod artykułami na portalu Mojealergie.pl

emolienty Latopic

skóra atopowa

atopowe zapalenie skóry

Za sprawą testów konsumenckich nasi użytkownicy mogli zapoznać się z emolientami Latopic® i sprawdzić ich działanie w praktyce.  Dzięki tej akcji wielu rodziców odkryło produkty, które skutecznie łagodzą objawy AZS u ich dzieci.  Uczestnicy testów w ankiecie wynikowej zaznaczyli, że poleciliby emolienty Latopic® innym rodzicom.

emolienty Latopic

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (19)

madzia

5 lat temu

Inni rodzice pewnie też wypróbują 🙂

kinga41

5 lat temu

Na pewno warto stosować!

Edyta

5 lat temu

super skuteczne działanie Latopicu 🙂

alexa

5 lat temu

dzieciaczki zasługują na najlepsze produkty :)dobrze, że są takie, które rzeczywiście pomagają

ulka

5 lat temu

Chyba kupię emulsję dla córeczki 🙂

Jenna

5 lat temu

Dobrze, że Latopic pomaga

madzia

5 lat temu

Emolienty górą! Alergicy uratowani 😉

Karol

5 lat temu

Jak widać ten Latopic jest skuteczny

Malina

5 lat temu

Regularne stosowanie odpowiednich produktów pomaga, co widać po opiniach.

Daria

5 lat temu

Szkoda, że nie załapałam się na testy, ale miło przeczytać o szczęśliwych rodzicach, których dzieciom pomogły produkty Latopic 🙂

Fiona.x

5 lat temu

Bezcenna wiedza prosto od rodziców!

Alicja

5 lat temu

Opinie rodziców zawsze są bardzo przydatne. Przynajmniej wiadomo czy dany produkt rzeczywiście spełnia swoje zadanie.

Tatiana

5 lat temu

Z chęcią wypróbuję linię Latopic jak polecają ją inni rodzice 🙂

anitka

5 lat temu

Ulga dla skóry!

sylwiaa

5 lat temu

Jak tak chętnie rodzice je polecają, to ja też je wypróbuję.

pani_ola

5 lat temu

Aż miło się czyta, jak dzieciaki zaznają ulgi na skórze!

Karolina

5 lat temu

Cieszę się razem z rodzicami tych maluszków!

anna

5 lat temu

Jestem pod wrażeniem działania Latopicu 🙂

Jolanta

5 lat temu

Super, że te produkty tak działają na skórę!

Zostaw komentarz