Alergia u dzieci

Pościel dla dzieci z naturalnych tkanin – dlaczego warto na nią postawić?

Pościel dla dzieci z naturalnych tkanin

Fotografia pochodzi z pl.mokee.eu

Wielu rodziców staje przed nie lada dylematem. Muszą oni odpowiedzieć sobie na pytanie: jaka pościel dla dzieci będzie najlepsza dla ich maluszka? Na rynku nie brakuje pięknie zdobionych poszewek na kołdrę czy poduszki. Jednak ich jakość często pozostawia sporo do życzenia. Nie wszystko, co cieszy oko, jest dobre dla skóry naszej pociechy. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się pościel dla dzieci z naturalnych tkanin. Dlaczego warto na nią postawić?

 

Spis treści:

  1. Wysoka wrażliwość a pościel z naturalnych tkanin
  2. Pościel bawełniana i lniana – postaw na oddychające tkaniny
  3. Pościel z naturalnych tkanin przyjazna dla środowiska
  4. Antyalergiczna pościel dla dzieci
  5. Pięknie zdobiona pościel bawełniana

Wysoka wrażliwość a pościel z naturalnych tkanin

Z badań przeprowadzonych przez Elaine N. Aron wynika, że 15-20% społeczeństwa stanowią osoby wysoko wrażliwe. Jest to cecha uwarunkowana genetycznie, której nie można zmienić, tak samo jak nie zmodyfikujemy swojej grupy krwi. Wysoka wrażliwość, wbrew obiegowej opinii, nie stanowi żadnego defektu. Po prostu co piąty człowiek przychodzi na świat z ośrodkowym układem nerwowym, który jest niezwykle wrażliwy na bodźce, w tym dotyk. Osoby wysoko wrażliwe często odczuwają dyskomfort, gdy noszą ubrania z nieprzyjemnych tkanin. Przeszkadzać może im też pościel wykonana z kiepskiej jakości materiału. Choć większość osób nie skarży się na szwy w bluzce czy szorstkość poszewki na poduszki, to co piąty z nas może mieć problem, aby zasnąć po przykryciu się syntetyczną satyną. Ten problem dotyczy również dzieci. W związku z tym kupując pościel dla dzieci, warto zadbać o to, aby była ona wykonana z naturalnych tkanin. Te są dużo bardziej przyjazne dla skóry od śliskiego poliestru czy materiału z domieszką nylonu.  Nawet jeśli twój maluszek jest istotą wysoko wrażliwą, to pościel bawełniana czy lniana, nie wywoła u niego dyskomfortu. To z kolei przełoży się na wyższą jakość snu twojej pociechy. Ta obudzi się wypoczęta i pełna energii.  Pamiętajmy o tym, że niewygodna pościel może przyczyniać się do wybudzania dziecka w środku nocy lub jego zmęczenia w ciągu dnia.

Wysoka wrażliwość a pościel z naturalnych tkanin
Fotografia pochodzi z pl.mokee.eu

Pościel bawełniana i lniana – postaw na oddychające tkaniny

Pościel satynowa wykonana z poliestru ma swoje grono zwolenników. Osoby, które ją wybierają, doceniają fakt, iż po wypraniu szybko schnie, nie wymaga prasowania, nierzadko też zachwyca oryginalnym wzornictwem. Niestety, te zalety rzadko równoważą wady pościeli z syntetycznych materiałów.  Nic nie zastąpi poszewek wykonanych z oddychających tkanin, które zapewniają ciału właściwą termoregulację i zapobiegają przegrzewaniu się organizmu.  Pościel dla dzieci powinna być wykonana z naturalnych materiałów takich jak bawełna czy len. Dzięki temu zyskujesz pewność, że twoja pociecha wypoczywa w komfortowych warunkach. Warto podkreślić, iż dziecko nie powinno się przegrzewać i pocić podczas snu, ponieważ wpływa to negatywnie nie tylko na jakość wypoczynku, ale zwiększa też ryzyko przeziębienia, gdy pojawi się przeciąg. Na uwagę zasługuje również fakt, iż pościel bawełniana i lniana długo zachowuje świeżość, podczas gdy poliestrowa satyna już po pierwszej nocy nierzadko roztacza nieprzyjemną woń potu.

Pościel bawełniana
Fotografia pochodzi z pl.mokee.eu

Pościel z naturalnych tkanin przyjazna dla środowiska

Człowiek nie może żyć na innej planecie niż Ziemia. W związku z tym należy o nią zadbać. Niestety, duża konsumpcja dóbr jednorazowego użytku, które zostały wykonane z materiałów syntetycznych, wpływa negatywnie na stan naszej planety. Efekt cieplarniany, powiększająca się dziura ozonowa, kataklizmy nawiedzające Polskę, kiepska jakość powietrza – wszystko to stanowi poważne zagrożenie dla naszych dzieci. Każdy rodzic pragnie dla swojej pociechy wszystkiego, co najlepsze. Zależy mu na tym, aby ta oddychała czystym powietrzem, piła nieskażoną wodę i spożywała żywność wolną od mikroplastiku oraz chemikaliów. Każdy z nas może ograniczyć zgubny wpływ przemysłu na środowisko naturalne poprzez swoje codzienne wybory zakupowe. Stawiając na pościel z naturalnych tkanin, niewątpliwie podejmujemy właściwą decyzję.  Bawełniane czy lniane poszewki będą nam służyły przez wiele lat, a gdy ulegną zużyciu, mogą zostać poddane recyklingowi.  Ich oddanie na wysypisko śmieci nie będzie budziło też wyrzutów sumienia, wszak włókna bawełniane czy lniane ulegają rozkładowi, ich pochodzenie jest w pełni naturalne.

Pościel z naturalnych tkanin
Fotografia pochodzi z pl.mokee.eu

Antyalergiczna pościel dla dzieci

Niestety, z roku na rok przybywa dzieci, które zmagają się alergią. Objawy uczulenia potrafią być bardzo uciążliwe dla dorosłego, a co dopiero dla naszej pociechy. W związku z tym warto zwrócić uwagę na antyalergiczną pościel dla dzieci. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się naturalna pościel lniana od moKee.  Ta została wyprodukowana z najwyższej jakości włoskiego lnu. Materiał ten charakteryzuje się niezwykłą szlachetnością.  Pościel lniana dla dzieci moKee zapewnia naszym pociechom komfortowy sen.  Do wyboru mamy trzy kolory – pudrowy róż, wodę oceanu oraz naturalny beż. Omawiana pościel z lnu charakteryzuje się nie tylko wysoką jakością, ale też posiada właściwości antygrzybiczne, antyalergiczne oraz termoregulacyjne. Latem przyjemnie chłodzi ciało dziecka, a zimą zatrzymuje ciepło, chroniąc je przed wyziębieniem. Naturalna pościel lniana od moKee powstała z włókien lnianych pochodzących z recyklingu. Posiadają one certyfikat Global Recycled Standard. W rezultacie otrzymujesz pościel wysokiej jakości, która jest nie tylko przyjazna wrażliwej skórze dziecka, ale też nie stanowi obciążenia dla środowiska naturalnego. To rozwiązanie na wskroś ekologiczne.

Antyalergiczna pościel dla dzieci
Fotografia pochodzi z pl.mokee.eu

Pięknie zdobiona pościel bawełniana

Nie tylko pościel lniana jest przyjazna skórze dziecka. Podobne właściwości posiada ta wykonana z bawełny. Co ciekawe, pościel dla dzieci z naturalnych tkanin nie musi wcale wyglądać szaro i nijako. Polska firma moKee, która specjalizuje się w naturalnych tekstyliach dla najmłodszych, zaprojektowała zestawy ze stuprocentowej bawełny, które mogą pochwalić się bogactwem kolorów i wzorów.  Do wyboru mamy aż trzy oryginalne motywy, które wywołają uśmiech na twarzy twojego dziecka – łączkę, mały las i pomalowane niebo. Pościel bawełniana jest coraz częściej wybierana przez świadomych rodziców. Ci zdają sobie bowiem sprawę, że ten naturalny materiał zapewnia komfortowy sen. Bawełna posiada właściwości termoregulacyjne, latem chroni organizm dziecka przed przegrzaniem, a zimą przed wyziębieniem. Pościel bawełniana dla dzieci od moKee wykazuje działanie antybakteryjne, ponadto nie uczula wrażliwej skóry maluszka i nie wykazuje właściwości drażniących.  Omawiany produkt posiada certyfikaty ISO potwierdzające jego bezpieczeństwo stosowania.

Pięknie zdobiona pościel bawełniana
Fotografia pochodzi z pl.mokee.eu

 

Pościel dla dzieci z naturalnych tkanin posiada szereg zalet. Jest odpowiednia dla wysoko wrażliwych pociech, którym przeszkadzają syntetyczne włókna, te bowiem nadmiernie drażnią ich ciało. Ponadto pościel bawełniana i lniana zapewnia odpowiednią termoregulację, nie wykazuje też właściwości alergizujących. Dzięki wykorzystaniu naturalnych włókien, w tym pochodzących z recyklingu,  nie przyczyniamy się do zanieczyszczenia środowiska, w którym przyjdzie żyć naszym dzieciom. Na stronie internetowej moKee znajdziesz wiele ciekawych propozycji.

Pościel dla dzieci
Fotografia pochodzi z pl.mokee.eu

 

Komentarze (3)

mariola

1 rok temu

Pościel z naturalnych materiałów jest najlepsza dla skóry dziecka:) Ja nie wyobrażam sobie innej.

amiga

1 rok temu

Ja zawsze staram się wybierać pościel bawełniana lub lnianą. Nie ma sensu kupować czegoś taniego, a potem się męczyć, bo śpi się w niej niekomfortowo. Tym bardziej w przypadku dzieci warto kierować się składem produktu.

wiola

1 rok temu

To prawda, nie ma sensu kupować pościeli z włókien syntetycznych, bawełniana i lniana są dużo lepszej jakości.

Komentarze są wyłączone.