MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Penicylina benzylowa


Uczulenie na penicylinę

Penicylina należy do najczęściej uczulających leków. Antybiotyki, które są oparte na penicylinie stanowią istotną oraz skuteczną grupę leków. Wystąpienie alergii jest utrudnieniem nie tylko dla pacjenta, ale także dla lekarza, który musi zastosować bezpieczny, co nie zawsze oznacza, że tak samo skuteczny lek.

Uczulenie na penicylinę jest przyczyną wstrząsów anafilaktycznych, a czasem nawet zgonów w wyniku tego powikłania. Penicylina jest nie tylko groźna dla pacjentów, u których mogą wystąpić reakcje alergiczne, ale także może wywoływać uczulenie u osób, które mają z nią stały kontakt, tak jest w przypadku pielęgniarek i pracowników farmaceutycznych.

Często objawia się to wypryskiem kontaktowym.

Ads code goes here

Nie można zapominać o skrytym źródle penicyliny, często jest nim mleko krowie. Były one leczone antybiotykiem poprzez miejscowe wstrzykiwanie go w wymiona z powodu zapalenia.

Penicylina, ze względu na odporność na procesy termiczne, może przechodzić także do masła i serów, najmniej jest jej w mleku odtłuszczonym. Osobą nadwrażliwym na ten antybiotyk często także szkodzą lody

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij